باحالترینا گلچینی از باحالترینا!

فرهنگی

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

منتشر شده

در

پوشش متفاوت «سارا رسول زاده» در پشت صحنه نجلا+عکس
خراسان: محدود شدن دایره انتخاب بازیگران سریال‌های تلویزیونی باعث شده بعضی از بازیگران این مجموعه‌ها همزمان دو سریال روی آنتن داشته باشند یا با فاصله کوتاهی از پایان پخش یک سریال با مجموعه جدیدی در شبکه دیگری دیده شوند. این شب‌ها در میان سریال‌هایی که به تازگی روی آنتن رفته‌اند و آثاری که در حال پخش هستند، هشت چهره مشترک و تکراری دیده می‌شوند. البته اکثر این بازیگران نقش اصلی را ایفا نمی‌کنند، اما چرا کارگردان‌ها حتی برای انتخاب بازیگران نقش‌های فرعی هم سراغ چهره‌های پرکار و ثابت می‌روند؟

شهروز ابراهیمی

بوم و بانو – خانه امن

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

شهروز ابراهیمی که معمولا به عنوان یکی از نقش‌های فرعی در سریال‌های تلویزیونی حضور داشته است، از نیمه شهریورماه با سریال «بوم و بانو» به شبکه دو آمد و در این سریال نقش «شهاب» فعال کمونیست ضدرژیم پهلوی را بازی می‌کرد و این نقش تقریبا منفی بود. وی بلافاصله پس از پایان این مجموعه، از ۱۰ آبان‌ماه با «خانه امن» در شبکه یک دیده شد و در این سریال نقش فردی را بازی می‌کرد که با گروه‌های تروریستی همکاری می‌کند و در این سریال هم نقش منفی، اما متفاوتی را بازی کرده بود.

شیوا  ابراهیمی

زمین گرم – خانه امن – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

شیوا ابراهیمی در هر سه سریالی که به تازگی از شبکه‌های یک، دو و سه پخش شده، حضور داشته. این بازیگر مهرماه مجموعه «زمین گرم» را از شبکه سه روی آنتن داشت و با شخصیت «آتنه» همسر یک قاچاقچی مواد مخدر دیده شد و حضور پررنگی در سریال داشت. او یک ماه پس از پایان این مجموعه، با سریال جدیدی به نام «خانه امن» به تلویزیون برگشت و از شنبه‌شب همزمان با این مجموعه، «بیگانه‌ای با من است» را روی آنتن داشت. ابراهیمی در «خانه امن» نقش متفاوتی را نسبت به دو سریال دیگر بازی کرده است.

سپیده خداوردی

خانه امن – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

سپیده خداوردی این شب‌ها سریال «خانه امن» را از شبکه یک روی آنتن دارد و با «بیگانه‌ای با من است» نیز در راه است. شخصیت او هم مانند دیگر شخصیت‌های فرعی سریال، پس از گذشت دو قسمت هنوز وارد قصه نشده و معلوم نیست در این مجموعه چه نقشی ایفا کرده. این بازیگر معمولا در سریال‌هایی که بازی می‌کند، با ظاهر یکسانی دیده می‌شود و گریم اش در سریال «خانه امن» مانند گریم شخصیت او در سریال شبکه دو است،   با این تفاوت که در سریال شبکه یک با پوشش چادر ظاهر شده است.

مهرداد ضیایی

نجلا – از سرنوشت ۲ – شرم

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

مهرداد ضیایی در سه سریال «از سرنوشت ۲»، «شرم» و «نجلا» که از شبکه‌های دو و سه روی آنتن رفته حضور داشته است. هرچند که او در این سه سریال نقش‌های نسبتا متفاوتی را بازی کرده، اما با گریم مشابهی در این آثار ظاهر شده است. مهرداد ضیایی در فصل دوم «از سرنوشت» حضور کوتاهی داشت، اما در دو مجموعه «نجلا» و «شرم» حضور پررنگ‌تری داشته است. این بازیگر اکنون علاوه بر «شرم»، به عنوان مجری در برنامه «اهالی شب» هم که از شبکه چهار در حال پخش است، دیده می‌شود.

سوگل طهماسبی

نجلا – خانه امن – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

سوگل طهماسبی جزو بازیگران پرکار تلویزیون است و حضورش در سه سریال در مدت زمان کم، اتفاق غیرمعمولی نیست. او که به تازگی سریال «نجلا» را از شبکه سه روی آنتن داشت، تقریبا یک ماه پس از این مجموعه، دوباره با «خانه امن» به تلویزیون آمد. این بازیگر بیشتر نقش‌های مثبت بازی کرده، اما در سریال شبکه یک نقش یکی از جاسوسان و افرادی را که از خارج از ایران هدایت می‌شوند، ایفا کرده است. طهماسبی هنوز وارد قصه «بیگانه‌ای با من است» نشده و با سومین سریال خود در راه است.

نگار عابدی

صفر بیست‌ویک – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

نگار عابدی جزو بازیگران پرکار نیست، اما دو سریال جدید او با فاصله کوتاهی از یکدیگر پخش شده و او نیز یکی از شش بازیگر مشترک مجموعه «بیگانه‌ای با من است» با سریال‌های اخیر تلویزیون است. نگار عابدی کمتر از یک ماه قبل، با سریال طنز «صفر بیست‌ویک» در شبکه سه دیده شد. او به زودی وارد قصه مجموعه «بیگانه‌ای با من است» می‌شود و با این سریال در شبکه دو حضور خواهد داشت. چهره عابدی در این سریال گریم خاصی ندارد، اما پوشش او نسبت به «صفر بیست و یک» کاملا متفاوت است.

میلاد میرزایی

شرم – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

میلاد میرزایی جزو جدیدترین چهره‌های شناخته شده در تلویزیون است و تفاوت او با هفت چهره دیگر همین نکته است. این بازیگر جوان این شب‌ها همزمان دو سریال «بیگانه‌ای با من است» و «شرم» را از شبکه دو و سه روی آنتن دارد. فعلا درباره شخصیت «امیرعلی» در سریال شبکه دو، اطلاعات زیادی ارائه نشده، اما طبق گفته او در گفتگو با خراسان که دیروز در همین صفحه چاپ شد، ظاهرا نقش متفاوتی در این مجموعه دارد. ابتدا «شرم» روی آنتن رفت و تقریبا از نیمه آن، پخش سریال شبکه دو هم آغاز شد.

وحید نفر

نجلا – بیگانه‌ای با من است

با بازیگران فله‌ای صداوسیما آشنا شوید

وحید نفر در تلویزیون بازیگر پرکاری نیست، اما دو عنوان از جدیدترین سریال‌های او در فاصله کمی از یکدیگر به پخش رسیده‌اند. این بازیگر که در سریال «نجلا» نقش یک نزول‌خور و قاچاقچی به نام «امجد» را بازی کرده بود، در سریال «بیگانه‌ای با من است» هم حضور داشته است. شخصیت وحید نفر در سریال شبکه دو هنوز معرفی نشده، اما طبق آن چه در تصاویر سریال دیده می‌شود، او در این مجموعه گریم متفاوتی نسبت به «نجلا» ندارد و با همان مدل مو و سبیل در این سریال هم ایفای نقش کرده است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سینما و تئاتر

نامزدهای اسکار 2021 در رشته بهترین فیلم

منتشر شده

در

توسط

در این فهرست که سه بخش دارد.مدعیان این رشته معرفی شدند.فصل  اهدای جوایز منتقدان آغاز شده است. امسال 25 فیلم را می‌توان با رده بندی پیش بینی کرد که احتمال دارد در فهرست نامزدها باشند.سال گذشته تعداد مدعیان و پیش بینی ها پنجاه عنوان فیلم بود.

نت‌فلیکس با سه فیلم «منک» ، «دادگاه شیکاگو7» و «بلک باتم ما رینی» مدعی است. کمپانی فاکس سرچ لایت با «سرزمین آواره‌ها» ساخته کلوئی ژائو یک رقیب مدعی جدی دارد.اما شاید جا برای فیلم‌های دیگری مانند «میناری»(A24) یا «پدر» (سونی پیکچرز کلاسیکس) وجود داشته باشد.

پیش‌بینی نامزدها به شرح زیر است:

1- سرزمین آواره‌ها(Nomadland)

2-دادگاه شیکاگو 7(“The Trial of the Chicago 7)

3-میناری(Minari)

4-منک(Mank)

5-یک شب در میامی(One Night in Miami)

6-پدر(The Father)؛ محصول سونی پیکچرز کلاسیکز

7-ما رینی بلک باتم(Ma Rainey’s Black Bottom)،

8-یهودا و مسیحای سیاه (Judas and the Black Messiah)، محصول برادران وارنر

9-اخبار دنیا (News of the World)، محصول یونیورسال پیکچرز

10-زن جوان آینده‌دار(“Promising Young Woman)

*رقبای بعدی

11-آوای متال(Sound of Metal)؛ آمازون استودیوز

12-5 هم‌خون(5 Da bloods)نت فلیکس

13-جشن پایان تحصیلی (The prom) نت فلیکس

14-موریتانی (“The Mauritanian”)، محصول اس تی ایکس فیلمز

15-روی صخره‌ها ( on The Rocks)، محصول مشترک اپل پلاس و A24

16-آسمان نیمه‌شب (“The Midnight Sky)، محصول نت فلیکس

17- سول/روح (Soul)، پیکسار

18-اولین گاو (First Cow)؛محصولA24

19-آمونیت (Ammonite)، محصول  نئون

20-پالم اسپرینگز(“Palm Springs)، محصول مشترک نئون وهولو

• رقبای  جوایز در ردیف بالا

21-آمریکا مقابل بیلی هالیدی(The United States vs. Billie Holiday)، محصول هولو

22-تنت(Tenet)، محصول برادران وارنر

23-تکه‌های از یک زن (“Pieces of a Woman”)، محصول نت‌فلیکس

24-شری (Cherry)، محصول اپل تی وی پلاس

25-سوپرنوا (Supernova)؛ محصول بلیکر استریت

ادامه مطلب

ادبیات

رمان های پیشنهادی خارجی

منتشر شده

در

توسط

«عقاید یک دلقک» را باید یکی از ماندگارترین آثار در تاریخ ادبیات آلمان دانست. «عقاید یک دلقک» روایت زندگی هانس شنیر، فردی از یک خانواده متمول با طرز فکری منحصر است. هانس خانه پدری را به خاطر تفاوت در نوع نگرش به زندگی و مذهب ترک گفته و به عنوان یک دلقک مشغول به کار است.

این کتاب شرایط اجتماعی آلمان تحت سلطه‌ی هیتلر و پس از دوران جنگ را به تصویر می‌کشد و به انتقاد از نهاد‌های مسیحی همسو با هیتلر، می‌پردازد.


دختر سروان اثر آلکساندر پوشکین

رمان مشهور «دختر سروان»، شاهکار آلکساندر پوشکین و سرآغاز رمان تاریخی روسیه است. «دختر سروان» داستانی رمانتیک و زندگی‌نامه‌ای است که در متن شورش پوگاچف در دوران سلطنت ملکه کاترین دوم جریان دارد.

از خرید و خواندن این رمان‌ها پشیمان نمی‌شوید (۳)

«دختر سروان»، نخستین بار در سال ۱۸۳۶ به انتشار درآمد. این رمان به شکل خاطرات رمانتیک یک افسر اصیل امپراتوری روسیه به اسم پتر آندرویچ و با زاویه دید اول شخص به نگارش درآمده است.


بابا گوریو اثر بالزاک

«باباگوریو» را بالزاک در مدت زمان چهل روز نوشت و در سال ۱۸۳۵ به صورت کتاب منتشر کرد.

از خرید و خواندن این رمان‌ها پشیمان نمی‌شوید (۳)

این شاهکار کلاسیک شرح‌حال پیرمردی به‌نام بابا گوریو است که عاشقانه دلباخته‌ی دو دختر خود است، اما مورد بی‌مهری و بی‌توجهی شدید آن‌ها قرار می‌گیرد.


ابله اثر فیودور داستایوفسکی 

«ابله» در سال ۱۸۶۹ منتشر شد. پرنس مویخکین، آخرین فرزند یک خاندان بزرگ ورشکسته، پس از اقامتی طولانی در سویس برای معالجه بیماری به میهن خود باز می‌گردد. مویخکین دچار نوعی جنون شده است که نمودار آن بی ارادگی مطلق است.

از خرید و خواندن این رمان‌ها پشیمان نمی‌شوید (۳)

«ابله» یکی از معروف‌ترین رمان‌های داستایوفسکی است که به شکلی بسیار واقع گرایانه به موشکافی شرایط جامعه و شخصیت‌های داستان پرداخته است.


مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاکف

بولگاکف این کتاب در سال ۱۹۴۱ در زمان حکومت استالین تموم کرد، اما کتاب حدود بیست سال بعد منتشر شد. بسیاری از منتقدان ادبی از «مرشد و مارگاریتا» به عنوان یکی از بزرگترین آثار ادبیات روس یاد می‌کنند.

از خرید و خواندن این رمان‌ها پشیمان نمی‌شوید (۳)

در این رمان سه داستان در هم تنیده اتفاق می‌افتد: ماجرای شیطان در مسکو، به صلیب کشیده شدن مسیح و ماجرای عشق مرشد و مارگاریتا

ادامه مطلب

فرهنگی

فیلم های متفاوت از سینمای انگلیس

منتشر شده

در

توسط

برخورد کوتاه فیلمی به کارگردانی «دیوید لین» است که علی‌رغم محبوبیتش میان منتقدین و سینمادوستان، هرگز به‌اندازه‌ی آثاری نظیر «لورنس عربستان»، «دکتر ژیواگو » قدر و منزلت پیدا نکرده و دیده نشده است. این فیلم بر اساس نمایش‌نامه‌ی یک‌پرده‌ای زندگی بی‌تحرک اثر «نوئل کاورد» شکل گرفته است.

«برخورد کوتاه» قصه‌ی یک آشنایی و دلدادگی کوتاه‌مدت میانِ زن و مرد در آستانه‌ی میانسالی است. این فیلم اثری فوق‌العاده هیجان‌انگیز و پراحساس است که تقریباً نقصی ندارد و با مهارت و استادی ساخته شده است.

مرد سوم

«مرد سوم» فیلمی به کارگردانی «کارول رید» و نویسندگی «گراهام گرین» است. یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ در دوران پس از جنگ جهانی دوم اروپا و پیش از آغاز جنگ سرد، درباره یک رمان نویس غربی به نام هالی که برای ملاقات با دوستش هری به وین می‌رود و متوجه می‌شود او به تازگی مرده است.

سینمای انگلیس

«مرد سوم» فیلمی دربارۀ ظهور دنیایی تازه بعد از جنگ است که در آن اصول دنیای کهن فروپاشیده و زور، قدرت و نفوذ و نه هوش، حساسیت و منطق پارامتر‌های دوام آوردن هستند.

پیشخدمت

«پیشخدمت»، به اعتقاد بسیاری از منتقدان، بهترین ثمره همکاری «جوزف لوزی» در مقام کارگردان و «هارولد پینتر» در مقام فیلمنامه‌نویس است؛ شاهکاری تمام‌عیار متعلق به سنتِ سینمای هنری اروپا، که هنوز هم بعد از چند دهه، تماشایی‌ است.

سینمای انگلیس

این فیلم داستان مردی عالی‌رتبه به نام تونی است که شخصی به نام بارت را در سِمت پیشخدمت خود استخدام کرده است. پیچیدگی داستان و شخصیت‌ها فیلم را به شاهکاری فراموش نشدنی تبدیل می‌کند.

حالا نگاه نکن

فیلم «حالانگاه نکن» توسط یکی از نوابغ سینما با نام «نیکلاس روگ» ساخته شده که کارگردان شناخته شده‌ای در ایران محسوب نمی‌شود. فیلم نامه‌ی «حالا نگاه نکن» را «آلن اسکات» براساس داستانی کوتاه به همین عنوان از «دافنه دوموریه» نوشته است.

سینمای انگلیس

آن چه سینمایی «حالا نگاه نکن» را جذاب می‌کند، این است که در خلال فیلم همه چیز شیطانی و مرموز به نظر می‌رسد و این ویژگی تا پایان فیلم نیزادامه دارد. این فیلم با فیلمبرداری، تدوین و استفاده از عناصر رازآلود و تاریک در یک فضای ترسناک، هنوز به عنوان یکی از شاهکار‌های تریلر روان شناسانه محسوب می‌شود.

 قوش 

«قوش» دومین فیلم «کن لوچ» در سال ۱۹۷۰ ساخته شد که به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای انگلستان شناخته شده است.

سینمای انگلیس

این فیلم بر اساس رمانی اثر «بری هاینز» ساخته شده و به روایت داستان بیلی کاسپر می‌پردازد؛ یک نوجوان فکور و نحیف که اهل شهر معدنی‌ای به نام بارنسلی است.« کن لوچ» در «قوش» سعی دارد زندگی و فعالیت کارگر انگلیس در دهه ۶۰ را به شکلی صادقانه به تصویر بکشد.

رگ یابی

فیلم «رگ یابی» به کارگردانی «دنی بویل» با اقتباس از رمان پرفروش «اروین ولشریال» که در ادینبرگ اسکاتلند رخ داده و داستان طنز تلخ فرار از دنیای واقعی و آلوده شدن به مواد مخدر را نشان می‌دهد.

سینمای انگلیس

«رگ‌یابی»، روایت‌گر روزمرگی‌های جوان‌هایی است که در دام خلاف و مواد مخدر فرو رفته‌اند؛ با این وجود، هنوز هم دیوانه‌وار در جاده‌های تباهی و خودویرانگری پیش می‌روند. «رگ‌یابی» ساختار غیرمتعارفی دارد که با وجود سال‌ها از زمان ساختش، دیدنی و تأثیرگذار است.

راز‌ها و دروغ‌ها

«راز‌ها و دروغ ها» پنجمین فیلم «مایک لی» کارگردان انگلیسی که در جشنواره فیلم کن ۱۹۹۶ برنده نخل طلا شد، است. «راز‌ها و دروغ ها» روایتگر زندگی سینتیا زنی است که به تنهایی دختر بیست ساله خود را بزرگ کرده و با او زندگی می‌کند.

سینمای انگلیس

هیچ‌گونه  احساسات سطحی گری در این فیلم وجود ندارد؛ «لی» از هر گونه کلیشه‌ای دوری جسته است تا بتواند تنش واقعی در ذات موقعیت را به خوبی روایت بکند.

ادامه مطلب

پنجدری