باحالترینا گلچینی از باحالترینا!

سرگرمی

برترین فروشگاه ‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

منتشر شده

در

گروه شوارتس: ۱۳۹ میلیارد و ۶۲۰ میلیون یورو فروش

دیتر شوارتس در سال ۱۹۷۳ اولین فروشگاه لیدل را در جنوب آلمان تاسیس کرد و اکنون با ۴۵۸ هزار کارمند تنها در اروپا دارای ۱۲ هزار و ۴۹۲ شعبه است.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای لیدل در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۱۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون یورو فروش داشته‌اند که حالا با فروش بیش از ۱۳۹ میلیارد یورو در رتبه نخست فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.


آمازون Fresh: با ۱۰۲ میلیارد و ۹۸۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

شرکت آمازون با فروش اینترنتی مواد غذایی قواعد بازی را بهم ریخت. این شرکت در حالی که در سال ۲۰۱۸ تنها ۳۳ میلیارد و ۲۶۰ میلیون یورو مواد غذایی فروخته بود، فروش آن با پاندمی کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن و ترس بسیاری از حضور در فروشگاه‌ها، نزدیک به ۱۰۳ میلیارد یورو رسید. آمازون در حالی در رتبه دوم جای گرفته که سه سال پیش دهم بود.


گروه REWE: با ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

پیشینه این شرکت که مرکز آن در شهر کلن آلمان است به سال ۱۹۲۷ برمی‌گردد. شرکتی که اکنون بیش از ۳۶۳ هزار کارمند دارد. فروشگاه REWE دارای ۳ هزار و ۳۰۰ شعبه است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای پنی نیز وابسته به این گروه است که تنها در آلمان ۲ هزار و ۱۵۰ شعبه دارد. فروش این گروه در دو سال پیش ۵۷ میلیارد و ۲۸۱ میلیون یورو بود.


تسکو: ۸۱ میلیارد و ۱۰ میلیون یورو

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه بریتانیایی تسکو با ۴۴۰ هزار کارمند و ۶ هزار و ۸۰۰ شعبه در سال ۱۹۱۹ تاسیس شده است. فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون یورو بوده است که در سال ۲۰۲۰ از ۸۱ میلیارد یورو فراتر رفت.


آلدی: ۷۱ میلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلمانی آلدی شمال با ۶۰ هزار کارمند و شعباتی در ۹ کشور اروپایی و آلدی جنوب نزدیک به ۱۵۷ هزار کارمند و شعباتی در ۱۱ کشور دنیا توسط برادران آلبرشت تاسیس شد. فروش این فروشگاه زنجیره‌ای دو سال پیش ۶۳ میلیارد و ۶۳۷ میلیون یورو بود.


کارفور: ۶۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه‌های فرانسوی کارفور در سال ۱۹۵۸ تاسیس شدند و اکنون با ۳۲۱ هزار و ۳۸۰ کارمند، ۱۲ هزار و ۱۰۰ شعبه در ۳۰ کشور دنیا دارد. فروش کارفور در سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۴ میلیارد یورو بود.


گروه اِدِکا: ۶۵ میلیارد و ۵۸۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

شرکتی که در سال ۱۹۰۷ میلادی در لایپزیک تاسیس شد و مرکز آن اکنون در هامبورگ است دارای ۳۸۱ هزار کارمند است. فروشگاه زنجیره‌ای نتو نیز با ۴ هزار و ۲۰۰ شعبه وابسته به گروه ادکا است. فروش گروه ادکا در سال ۲۰۱۸ معادل ۵۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون یورو بوده است.


لوکلر: ۴۲ میلیارد و ۴۲۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

شرکت فرانسوی لوکلر در سال ۱۹۴۹ توسط ادوارد لوکلر تاسیس شد و دارای ۵۶۰ شعبه در فرانسه است و دارای شعبات دیگری نیز در ایتالیا، لهستان، پرتغال، اسپانیا و اسلوانی است. فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو بوده است.


اوشان: ۳۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

شرکت فرانسوی اوشان در سال ۱۹۶۱ توسط ژرار مولیز تاسیس شد و با ۳۰۲ هزار و ۵۰۰ کارمند دارای ۴ هزار و ۸۴ شعبه در ۱۵ کشور جهان است (عکس از شعبه مسکو). فروش این شرکت در سال ۲۰۲۰ به نسبت سال ۲۰۱۸ از ۴۲ میلیارد یورو به ۳۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون یورو کاهش یافت.


سینزباریز: ۳۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

شرکتی که در سال ۱۸۶۹ توسط جان جیمز سینزبارز راه‌اندازی شد با یک هزار و ۱۶ شعبه و ۱۷۸ هزار کارمند در حال حاضر در زمینه مدیریت بر هایپرمارکت‌ها، سوپرمارکت‌ها، سوپرسنتر‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی فعالیت می‌کند. فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون یورو بود.


اینترمارشه: ۳۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروش فروشگاه فرانسوی اینترمارشه طی دو سال بیش از ۵ میلیارد یورو افزایش یافته است. فروشگاهی که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد و در سال ۱۹۷۳ به اینترمارشه تغییر نام پیدا کرد در مصر، لبنان، پرتغال، لهستان و صربستان نیز شعبه دارد.


آهولد – دل‌هایتز: ۳۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه‌های زنجیره‌ای آهولد هلندی و دل‌هایتز بلژیکی در سال ۲۰۱۶ ائتلاف کردند. این فروشگاه زنجیره‌ای ۳۸۰ هزار کارمند و ۳ هزار و ۲۰۶ شعبه دارد. فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ اندکی بیش از ۲۸ میلیارد یورو بود.


ایکس ۵ گروه رتیل: ۲۹ میلیارد و ۹۹۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه زنجیره‌ای ایکس ۵ در روسیه بیش از ۳۰۷ هزار کارمند دارد و در سال ۲۰۰۶ از ائتلاف دو فروشگاه زنجیره‌ای تشکیل شد. این فروشگاه دو سال پیش ۲۴ میلیارد و ۱۳۲ میلیون یورو فروش داشت که بیش از ۵ میلیارد یورو افزایش نشان می‌دهد.


مترو: ۲۹ میلیارد و ۲۸۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروش شرکت آلمانی مترو به نسبت سال ۲۰۱۸ که ۳۵ میلیارد و ۴۴۷ میلیون یورو بود، کاهش نشان می‌دهد. شرکتی که توسط اتو بایس‌هایم در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و مرکز آن در دوسلدورف قرار دارد اکنون دارای ۱۰۰ هزار کارمند و ۶۷۸ فروشگاه در سراسر جهان است.


آسدا: ۲۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون یورو فروش

برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا در ۲۰۲۰

فروشگاه زنجیره‌ای بریتانیایی آسدا دومین فروشگاه قدرتمند بریتانیا است که در سال ۱۹۹۹ توسط شرکت آمریکایی وال مارت خریداری شد. آسدا در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد و اکنون دارای ۱۴۰ هزار کارمند است. وال مارت در ماه اکتبر اعلام کرد که آسدا به محسن و زبیر عیسی به ارزش ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون پوند فرخته شده است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرگرمی

مارهای جذاب و خطرناک زیست بوم ایران

منتشر شده

در

توسط

کشنده‌ترین حیوان کوهستان نیازمند کمک است+ جزییات

گونه‌های بسیازی از جانوران در کشورمان، برای مردم عادی ناشناخته هستند. در ادامه مطلب شما را با 5 مار ویژه زیست بوم ایران آشنا مینمایم :

افعی لطیفی، کشنده و ارتفاع‌پسند

افعی کوهستانی لطیفی (Latifi’s Viper، Montivipera latifii) که از آن با عنوان افعی دماوندی هم نام برده می‌شود، از خزندگان بومی کشور ماست که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) آن را یک گونه در معرض خطر انقراض معرفی کرده است.

سم این مار بسیار قوی است و کشندگی آن جزو بالاترین‌ها در ایران است. اما موجودی بسیار بی‌آزار است و در ارتفاعات خیلی بالا حدود ۳۲۰۰ متر از سطح دریا و نواحی سرد یافت می‌شود. یعنی می‌توان گفت که جزو معدود مار‌های ایران است که زیستگاهش تا این ارتفاع می‌رسد.


یله‌مار؛ ماری که جفتش انتقام می‌گیرد

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

همان‌طور که می‌دانید مار‌ها اغلب زندگی انفرادی دارند و تمایلی هم به زندگی گروهی ندارند. اما در میان مارها، یله مار (Easten Montpellier Snake، Malpolon insignitus) استثنا است. یله‌مار‌ها یک نر غالب دارند و این نر، ماده‌ای را در فصل تولیدمثل انتخاب می‌کند.

داستان‌هایی مانند این‌که جفت مار از شما انتقام می‌گیرد اشتباه است. اما این خصلت تنها در یله‌مار دیده می‌شود، زیرا نر غالب از ماده‌ای که انتخاب کرده، مراقبت می‌کند؛ ضمن این‌که نر غالب چند نر دیگر در اطراف خود دارد که آن نر‌ها فرمانبر از این نر غالب هستند. نر‌های فرمانبر آن‌هایی هستند که زورشان به نر غالب نمی‌رسد، ولی در گروه نر غالب هستند و در نزدیکی نر غالب زندگی می‌کنند. در نتیجه اگر نر غالب بخواهد با نر دیگری درگیر شود، نر‌های فرمانبر به نر غالب کمک می‌کنند. این مساله حتی در مورد درگیری با انسان‌ها هم صدق می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مار که با بقیه مار‌ها بسیار تفاوت دارد، این است که نه‌تنها ماده خودش بلکه حتی نر‌های فرمانبر خودش را هم علامت‌گذاری می‌کند. این کار از طریق ترشح یک نوع فرومون از غدد بینی انجام می‌شود تا گروهش با بقیه یله‌مار‌ها قاطی نشوند!


مار‌های کوتوله، با گونه‌های متنوع

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

مار‌های کوتوله همان‌طور که از نامشان برمی‌آید، غالبا جثه کوچکی دارند. از ویژگی‌های جالب در میان مار‌های کوتوله‌جنس Eirenis این است که این مار‌ها اندازه‌شان غالبا نیم‌متر یا حتی کمتر است. تحقیقات نشان می‌دهد این مار‌ها از مار‌های درشت‌جثه‌جنس Dolichophis که به آن‌ها مار شلاقی هم گفته می‌شود، تکامل یافته‌اند؛ یعنی مار‌هایی که اندازه‌شان غالبا بالای یک متر تا یک و نیم متر است، در طول تکامل کوچک شده و مار‌های کوتوله از آن‌ها مشتق شده‌اند.

دلیل این مسأله هنوز به‌درستی مشخص نیست، اما فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید بسته شدن دریای تتیس در اوایل دوره زمین‌شناسی میوسن احتمالا زیستگاه‌های جدیدی را برای خزندگان به وجود آورد و در رقابت برای اشغال‌کردن هرچه بیشتر زیستگاه‌های جدید بود که مار‌های کوتوله تکامل یافتند.


افعی دم‌عنکبوتی، شکارچی حیله‌گر

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی دم‌عنکبوتی (Spider-tailed Honed Viper، Pseudocerastes urarachnoides) از منحصربه‌فردترین گونه‌های خزنده بومی کشور ما ایران است که به دلیل مطالعات بسیار اندکی که روی آن انجام شده، هنوز با عدم قطعیت‌های زیادی مواجه است.

در مورد ویژگی‌های زیستی این مار خیلی کم مطالعه شده، اما احتمالا تخم‌گذار است. با وجود این‌که پراکنش آن در جهان تنها در ایران است، اما هنوز تولیدمثل آن در ایران مطالعه نشده است؛ بنابراین آنچه در این‌جا به آن اشاره می‌کنیم، صرفا براساس دانسته‌های ما تاکنون است. حال آن‌که شاید بعد‌ها ویژگی‌های خیلی جذاب‌تری هم از این مار برای جهانیان معرفی و شناخته شود. یکی از ویژگی‌های جالب این مار نحوه شکار پرندگان است.

البته این گونه از جوندگان کوچک و احتمالا مارمولک‌ها هم تغذیه می‌کند. این افعی ابتدا بی‌حرکت در محلی می‌ماند و با حرکت آرام دم عنکبوت‌مانند خود، منتظر طعمه می‌ماند. برجستگی تخم‌مرغی شکل انتهای دم و فلس‌های کشیده روی دم این گونه در حال حرکت، ظاهری شبیه عنکبوت دارد. وقتی پرنده‌ای برای شکار این عنکبوت دروغین به دم افعی نزدیک می‌شود، بلافاصله نیش زده می‌شود.


افعی شاخ‌دار ؛ با توانایی استتار بالا

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی شاخ‌دار (Gasperettii’s Honed Viper، Cerastes gasperettii) یک گونه منحصربه‌فرد دیگر است که در بخش خیلی محدودی از کشورمان زیست می‌کند. این افعی در مناطق بسیار گرمسیر کشور ما مانند اهواز در تپه‌های رملی و خاکی زیست می‌کند و پراکنش محدودی در کشورمان دارد.

این افعی از گونه‌هایی است که توانایی استتار بالایی دارد. رنگ شنی کاملا نخودی آن به استتارش کمک می‌کند. از سوی دیگر فرم پولک‌ها هم در پنهان شدن موثر است. پولک‌ها برجسته‌اند و دو نوار از کنار بینی شروع و در امتداد صورت روی گونه امتداد دارد و از بالا مثل دو خط روی سر جلوه می‌کند. لکه‌های روی بدنش زیگزاگ کامل نیست، اما لکه‌لکه است. در حالت استتار مردمک چشم مار و بخشی از شاخ از ماسه بیرون است که جلوه‌ای متفاوت دارد. این مار شبگرد است و به خاطر گرمای هوا در روز دیده نمی‌شود.

ادامه مطلب

خواندنی ها

اینفلوئنسرها از مهسا ایرانیان تا جواد خواجوی

منتشر شده

در

توسط

ذائقه مردم را کور نکنید

در دنیای امروزی، کلمه اینفلوئنسر بیشتربرای توصیف کسانی به‌کار می‌رود که در کانال‌های دیجیتالی خود تعداد دنبال‌کننده‌های بالایی دارند. درآمد اینفلوئنسرهای فضای مجازی گاهی از دستمزد بازیگران سینمای ایران نیز بیشتر است.

خیلی از سریال‌هایی که ساخته می‌شود، چه برای پخش در رسانه ملی و چه شبکه نمایش خانگی یا حتی فیلم‌های سینمایی، از اینفلوئنسرها دعوت به همکاری کرده‌اند.

وجود برنامه‌ای مانند «خنداننده‌شو» خیلی به جوانان و افرادی که توانایی استندآپ کمدی داشته‌اند کمک کرده اما شاید قرار نیست هرفردی که در چند برنامه مقابل دوربین برنامه پرمخاطب «خندوانه» قرار گرفت از آن به بعد جزو هنرمندان محسوب شود.

در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به افرادی که شهرت در فضای مجازی مثل یک سکوی پرتاب، باعث شده به سینما،تلویزیون و تئاتر راه پیدا کنند و راه سختی را که عده‌ای در پیش دارند با مشهور شدن در فضای مجازی، خیلی آسان‌تر طی کنند.

مهسا ایرانیان

ذائقه مردم را کور نکنید

مهسا ایرانیان با استنداپ کمدی «خندوانه» دیده شد و بعد از آن اجرای «ویتامین خ» در شبکه نسیم را برعهده داشت و به تازگی هم به‌عنوان راوی مسابقه «خانواده باحال» هم فعالیت می‌کند. او در کار دوبله و صداگذاری روی انیمیشن نیز تبحر دارد. بیشتر شهرت او به واسطه استندآپ در اینستاگرام و فضای مجازی است.


علی صبوری

ذائقه مردم را کور نکنید

علی صبوری با حضور و برنده شدن در برنامه «خندوانه» به شهرت رسید و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. گفتنی است؛ صفحه او جزو پر طرفدارترین صفحات در اینستاگرام است. صبوری این شب‌ها در سریال «آخر خط» به کارگردانی علی مسعودی که از شبکه سه سیما در حال پخش است نقش‌آفرینی می‌کند. البته علی صبوری با تعهد حقوقی به مدت ۱۰ سال به تلویزیون متعهد شده که خارج از عرف و شؤونات کشور در فضای مجازی تولید محتوا نکند.


جواد خواجوی

ذائقه مردم را کور نکنید

جواد خواجوی، دوبلوری مشهدی زبان است که دابسمش‌هایش در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود. فعالیت جدی خواجوی با صداگذاری کلیپ‌ها و انتشار آن در صفحه شخصی‌اش، از آبان‌۹۶ آغاز شد و کم‌کم صفحه شخصی او هزاران طرفدار پیدا کرد. از آنجا که او در صداگذاری توانست موفق شود لذا از طرف خندوانه برای همکاری دعوت شد. او به واسطه شهرتش در اینستاگرام در دو سریال «محرمانه» و «سرباز» و تئاتر «عشق من حامد بهداد» نقش‌آفرینی کرده است و در حال حاضر در اتاق فکر برنامه اینترنتی «امشو» به کارگردانی مجید صالحی حضور دارد.


مجتبی شفیعی

ذائقه مردم را کور نکنید

مجتبی شفیعی هم جزو اینفلوئنسر‌های اینستاگرام است که فعالیت خود را از رادیو با ساخت آیتم‌های طنز برنامه «اینجا ایران است» آغاز کرد. اولین تجربه تصویری او ایپزود امانت‌دار سریال «قصه‌های تبیان» بود.او به مدت سه سال در رادیو اینترنتی «سرنا» بسیار مورد استقبال قرار گرفت تا اینکه سال ‌۹۷ با انتشار ویدیوهای اخبار زود نیوز به شدت سر زبان‌ها افتاد.


سهیل مستجابیان

ذائقه مردم را کور نکنید

سهیل مستجابیان از طریق برنامه دابسمش و لب‌خوانی کرد و در فضای مجازی به شهرت رسید. وی پس از این شهرت در نمایش «اتو پیای مشکوک»، «بگرد تا بگردم» و فیلم «بی‌حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام نقش‌آفرینی کرده است. مستجابیان البته در واکنش به این فضایی که ساخته شده گفته بود که نزدیک به بیست سال سابقه کار تئاتر دارد.

ادامه مطلب

سرگرمی

مدارس ابتدایی تایلند در دوران کرونا

منتشر شده

در

توسط

 دانش آموزان یک مهدکودک در تایلند در محل‌های بازی کوچک و محصور شده با حفاظ، به صورت جداگانه و تنهایی به بازی مشغول‌اند.این تصاویر سطح اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی را که توسط مدرسه وات کلونگ تویی در بانکوک صورت گرفته نشان می‌دهد. این مدرسه در ماه ژوئیه از بازگشت ۲۵۰ دانش آموز خود به کلاس‌ها استقبال کرد.

این مهدکودک بعد از این که مقامات تایلند برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، دستور قرنطینه سراسری در کشور را صادر کردند، از اواسط ماه مارس بسته شد.

این مدرسه علاوه بر ایجاد مناطق بازی محصور، حفاظ‌های پلاستیکی را در اطراف میز دانش‌آموزان نصب کرده است و چارچوب‌هایی با حفظ فاصله اجتماعی بر کف زمین کشیده تا دانش‌آموزان درون آن‌ها بایستند.

در حال حاضر محل ورودی این مهدکودک به دستگاه سنجش دمای بدن مجهز است و خارج از هر کلاس هم دستگاه مجهز به مایع دستشویی قرار گرفته است.

برخی مدارس دیگر هم در تایلند برای کاهش خطر ابتلای دانش‌آموزان و کارمندان به ویروس کرونا تمهیدات سخت گیرانه‌تری اعمال کرده‌اند. چوچارت تینگتام مدیر مدرسه سم کوک که حدود ۳۰ مایلی (حدود ۴۸ کیلومتری) شمال پایتخت تایلند واقع شده می‌گوید: زمانی که دانش آموزان به مدرسه می‌رسند، معلمان به آن‌ها ماسک صورت می‌دهند چرا که پوشیدن ماسک اجباری است.وی افزود که دانش‌آموزان برای انجام برخی فعالیت‌ها از شیلد (محافظ) صورت هم استفاده می‌کنند.

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

ادامه مطلب

پنجدری