باحالترینا گلچینی از باحالترینا!

خودرو و موتور سیکلت

خودروهای کلاسیک و زیبای دهه پنجاه میلادی

منتشر شده

در

برخی از اتومبیل‌های دهه ۱۹۵۰ میلادی به قدری خوب طراحی شده‌اند که حتی امروز هم زیبا به نظر رسیده و جزء زیباترین خودرو‌هایی هستند که تاکنون در جاده‌های جهان در حال تردد بودند.

فورد تاندربرد

فورد برای پاسخ گفتن به رقیب سنتی خود که به تازگی اولین کوروت را رونمایی کرده بود؛ دست به کار شده و در سال ۱۹۵۴ و در جریان نمایشگاه خودروی دیترویت، برای اولین بار مدل دو درب تاندربیرد را معرفی کرد. اتومبیل مزبور از توان پیشرانه V۸ با قدرت ۱۹۳ اسب‌بخار استفاده می‌کرد. حداکثر سرعت تاندربیرد ۲۴۱ کیلومتر در ساعت بود که این رقم برای دهه ۱۹۵۰ میلادی خیلی بد به نظر نمی‌رسید!

این اتومبیلِ پُر زرق و برق، آغازگر دوران تولید اتومبیل‌های اسپرت در کمپانی فورد بود. تولید این خودرو برای کمپانی آمریکایی فورد بسیار سودآور بود؛ زیرا آن‌ها در سال نخست عرضه تاندربیرد موفق به فروش ۱۶۱۵۵ دستگاه از آن شدند.


مازراتی A۶GCS/۵۳

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

این مازراتی زیبا و خیره کننده توسط پینینفارینا طراحی شد و در سال ۱۹۵۴ و در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی تورین به بازارِ جهانی معرفی شده بود. در این اتومبیل از پیشرانه ۲ لیتری با توان ۱۷۰ اسب‌بخار استفاده شده و حداکثر سرعت آن ۲۳۴ کیلومتر در ساعت بود. خودروی A۶GCS/۵۳ یک اتومبیل مسابقه‌ای واقعی بوده و براساس مازراتی ۱۹۵۲ که در مسابقات Mille Miglia حضور داشت ساخته شد. مدل ۱۹۵۲ سقف نداشت و در هنگام ریزش شدید باران مشکلات زیادی ایجاد می‌کرد؛ بنابراین مشتریان مازراتی که بدنبال شرکت در مسابقات مزبور بودند؛ خواهانِ ساخت اتومبیلی با سقف بوده و به همین خاطر مازراتی هم با تولید A۶GCS/۵۳ به خواسته آن‌ها احترام گذاشت. محصول نهایی مازراتی یکی از زیباترین اتومبیل‌های تولید شده توسط یک کمپانی ایتالیایی است.


ب ام و ۵۰۷

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

بی‌ام‌و ۵۰۷ رودستری فوق‌العاده بوده و از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۵۹ به تولید رسید. این اتومبیل تنها یک هدف استراتژیک داشت! رقابت با مرسدس‌بنز SL۳۰۰ فوق سریع که برای بازار ایالات‌متحده آمریکا ساخته شده بود. در این اتومبیل حیرت‌انگیز از پیشرانه ۳.۲ لیتری V۸ با توان ۱۵۰ اسب‌بخار استفاده شده و حداکثر سرعت آن ۲۰۱ کیلومتر در ساعت بود. متاسفانه بی‌ام‌و ۵۰۷ نسبت به اتومبیل‌های رقیب بسیار گران قیمت بوده و به همین خاطر تنها ۲۵۲ دستگاه از آن به فروش رسید. قیمت این محصول در زمان عرضه ۹ هزار دلار بود؛ یعنی دو برابر قیمت تاندربیرد و جگوار XK۱۵۰.


شورلت کوروت (C۱)

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

کوروت اولین اتومبیل تولید شده توسط خودروساز آمریکایی شورلت با بدنه فایبرگلاس است. این اتومبیل با ظاهر منحصر به فرد خود، برای اولین بار در سال ۱۹۵۳ در نمایشگاه نیویورک معرفی شد. کوروت مزبور یکی از زیباترین اتومبیل‌های اسپرت آمریکایی است که تاکنون ساخته شده است.

کوروت C۱ از توان موتور شش سیلندر خطی با قدرت ۱۵۰ اسب‌بخار استفاده کرده و حداکثر سرعت آن به ۱۷۳ کیلومتر در ساعت می‌رسید. امروز نسخه ۱۹۵۳ این خودرو را باید یکی از نادرترین مدل‌های کوروت در جهان دانست؛ زیرا شورلت تنها ۳۰۰ دستگاه از آن را به تولید رسانده بود.


آلفارومئو جولیتا اسپایدر ولوچه

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

این اتومبیل هم یکی دیگر از شاهکار‌های طراح افسانه‌ای خودروها، پینینفارینا است. جولیتا برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ ساخته شد و در سال ۱۹۵۶ آلفارومئو نسخه اسپایدر ولوچه مدل جولیتا را معرفی کرد.

جولیتا اسپایدر ولوچه از پیشرانه‌ای چهار سیلندر و خطی با توان ۹۰ اسب‌بخار استفاده کرده و حداکثر سرعت آن ۱۸۱ کیلومتر در ساعت است. این اتومبیل دو نفره و پُر زرق و برق، چابکی و زیبایی بی مثالی داشته و آلفارومئو تنها ۲۷۹۶ دستگاه از آن را به تولید رسانده است. جولیتا اسپایدر ولوچه را باید نشانی از موفقیت قاطعانه کمپانی آلفارومئو دانست؛ زیرا به عنوان یکی از بزرگترین خودرو‌های ایتالیایی که تاکنون ساخته شده؛ همیشه مورد احترام بوده است.


پورشه A۳۵۶ اسپیدستر

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

پورشه A۳۵۶ اسپیدستر همان گونه که از نامگذاری آن می‌توان فهمید؛ بسیار سریع است. این خودرو منحصر به فر از پیشرانه‌ای ۱.۶ لیتری و مجهز به سیستم خنک کاری هوا برخوردار بود. پورشه A۳۵۶ اسپیدستر تنها ۶۰ اسب‌بخار قدرت دارد؛ اما حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است.

این اتومبیل را باید یک پیروزی مطلق دانست؛ زیرا قیمت آن بسیار کمتر از رقبا بوده و تنها با پرداخت ۲۹۹۵ دلار می‌توانستید آن را خریداری کنید. پورشه A۳۵۶ اسپیدستر از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۵۹ تولید شده و به لطف طراحی و ظاهر منحصر به فرد خود به اتومبیلی بی‌عیب و نقص در میان خودرو‌های کلاسیک تبدیل شده است.


فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا از پیشرانه V۱۲ با توان ۲۶۰ اسب‌بخار استفاده کرده و حداکثر سرعت آن ۲۴۱ کیلومتر در ساعت است. ارقام مزبور کافی است تا به ما بفهماند که با یک فراری بسیار خاص روبرو هستیم. این اتومبیل در مسابقات استقامت افسانه‌ای Tour De France درخشیده و برنده ۳ عنوان در مسابقات اتومبیلرانی در سال ۱۹۵۷ است.

فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا نمونه‌ای منحصر به فرد بوده و ترکیب زیبایی و قدرت را می‌توان در آن دید. به همین دلیل در حال حاضر یکی از گران‌ترین اتومبیل‌های ساخته شده در جهان را باید فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا دانست. در یک حراجی که در سال ۲۰۱۵ برگزار شده بود؛ یک دستگاه فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا مدل ۱۹۵۶ با قیمتی بالاتر از ۱۳ میلیون دلار فروخته شد.


آستون مارتین DB۴

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

این اتومبیل جد مشهورترین اتومبیل جیمز باند، یعنی مدل DB۵ است. مدل ۱۹۵۸ آستون مارتین DB۴ کلاسیک مجهز به پیشرانه شش سیلندر ۳.۷ لیتری با توان ۲۶۶ اسب‌بخار بود. حداکثر سرعت اتومبیل مزبور ۲۲۵ کیلومتر در ساعت است. آستون مارتین DB۴ آغازگر روند ساخت خودرو‌های زیبا، برازنده و قدرتمند بود. حروف D و B به دیوید براون اشاره دارد؛ مردی که آستون مارتین را در سال ۱۹۴۷ خریداری کرد و هدایت آن را برعهده گرفت تا امروز تبدیل به یکی از بهترین خودروسازان جهان شود. مدل DB۴ یک شاهکار واقعی بود.


فراری ۲۵۰ کالیفرنیا اسپایدر

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

فراری جسارت این را داشت که از مدل ۲۵۰ جی‌تی برلینتا خارق‌العاده الهام گرفته و یک اتومبیل به یاد ماندنی را معرفی کند. فراری مدل ۲۵۰ کالیفرنیا اسپایدر را ساخت و نظر همه را به خود جلب کرد. فراری ۲۵۰ کالیفرنیا اسپایدر خودرویی دو نفره و مجهز به پیشرانه V۱۲ با توان ۱۴۰ اسب‌بخار بود و حداکثر سرعت آن ۲۴۵ کیلومتر در ساعت است.

این اثر هنری در سال ۱۹۵۷ معرفی شد و در دو نسخه LWB و SWB عرضه شده است. در مجموع کمپانی فراری تنها ۱۰۵ دستگاه از مدل ۲۵۰ کالیفرنیا اسپایدر را به تولید رسانده است.


مرسدس بنز ۳۰۰SL

۱۰ خودرو کلاسیک زیبا در دهه ۱۹۵۰

مرسدس بنز ۳۰۰SL یک شعر زیبا و تجلی کمال و وقار در مهندسی و طراحی اتومبیل است. این کوپه در سال ۱۹۵۴ در نمایشگاه خودروی نیویورک معرفی شد. بنز ۳۰۰SL با الهام از مرسدس W۱۹۴ ساخته شده بود که در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز سال ۱۹۵۲ به رقابت می‌پرداخت. در ۳۰۰SL از موتور ۳ سیلندر و ۳ لیتری با توان ۲۱۵ اسب‌بخار استفاده شده و حداکثر سرعت آن ۲۴۹ کیلومتر در ساعت است.

این اتومبیل چهار پای زیبایی بود که نظر همه را به خود جلب می‌کرد؛ چون تنها نکته مثبت ۳۰۰SL موتور قدرتمند آن نبود. درب‌های گالوینگ ۳۰۰SL چهره‌ای منحصر به فرد به این شاهکار بخشیده است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودرو و موتور سیکلت

سوئست A۵ سدان چینی جدید در ایران

منتشر شده

در

توسط

در گذشته‌های نه چندان دور هیچ یک از کمپانی‌های خودروسازی جهان تصور نمی‌کردند که روزی خودروسازان چینی بتوانند تا این حد پیشرفت کنند. اغلب شرکت‌های چینی در ابتدا تنها به کار مونتاژ قطعات برای خودروسازان اروپایی اشتغال داشتند و به طور مستقل هیچ خودروی تولید نمی‌کردند، اما کارکردن کنار خودروسازانی همچون فولکس واگن، ب ام و، مزدا و… باعث شد تا طی چند سال گذشته خودرو‌های چینی به سطح قابل قبولی از تکنولوژی ساخت خودرو دست پیدا کنند که در نتیجه آمار خوبی از خرید خودرو در داخل ایران را به خود اختصاص دادند.

طبیعتا نباید انتظار داشت که تمامی خودروسازان این کشور توانسته باشند همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش‌روی کرده باشند، در واقع هنوز هم شرکت‌های نوپا و ضعیفی وجود دارند که محصولات بسیار بی‌کیفیت و کپی‌شده از خودروسازان اروپایی را تولید می‌کنند. هم‌اکنون در بازار کشور ما نیز بیش از ده‌ها برند مختلف از خودرو‌های چینی عرضه می‌شوند و با وجود تمامی حاشیه‌ها توانسته‌اند مشتریان زیادی را به سوی خود بکشانند.

در ابتدای ورود خودرو‌های چینی تقریبا تمامی افراد نسبت به خرید این خودرو‌های گمنام مقاومت از خود نشان می‌دادند، اما پس از مدت کوتاهی همزمان با افزایش خدمات، تنوع محصولات و شرایط بسیار خوب فروش، خودرو‌های چینی نیز توانستند اعتماد مشتریان داخلی را جلب کرده و به بازار خوبی دست پیدا کنند. بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پای سدان چینی جدیدی به بازار ایران باز شده است.


سدان جدید چینی درشهرک آزمایش

با توجه به این تصاویر، مشخص است که سدان جدیدی وارد شهرک آزمایش شده و گویا قرار است تا مجوز‌های لازم برای عرضه و شماره‌گذاری را دریافت کند. با دقت به این عکس‌ها، می‌بینیم که نشان تجاری خودرو پوشانده شده و قطعا طرف ایرانی برنامه ندارد تا پیش از قطعی شدن برنامه تولید، معرفی را برای این سدان جدید داشته باشد.

سدان چینی جدیدی به ایران آمد

سدان چینی جدیدی به ایران آمد

با جست‌و‌جوی بیشتر در فضای وب، متوجه می‌شویم که این خودرو مربوط به کمپانی «سوئست» چین است.

سدان چینی جدیدی به ایران آمد

سدان چینی جدیدی به ایران آمد

این خودروساز چینی سال‌های قبل در بازار ایران حضور داشته و به تولید ون مشغول بوده است. در چند ماه گذشته هم تصاویری از سایر محصولات این خودروساز در جاده‌های کشور منتشر شد و معلوم است که سوئست برنامه عرضه کراس اوور‌ها و سدان‌های جدیدی را در بازار ایران دارد. اما هنوز به صورت قطعی نمی‌توان گفت که کدام خودروساز ایرانی مشارکت با این نشان چینی را در پیش گرفته و فعلا برخی گمانه زنی‌ها در خصوص فعالیت برخی خودروسازان کرمانی با نشان سوئست مطرح شده است.


قیمت و مشخصات فنی

سوئست A۵ به عنوان یک سدان اقتصادی در بازار چین عرضه می‌شود و قیمتی کمتر از ۱۲هزار دلار را در اکثر بازار‌های هدف این خودروساز شرقی دارد. A۵ که در رده سدان‌های کلاس C قرار دارد، نمونه به روزتر سوئست V۵ است و تا حدی در بحث طراحی به روزتر از قبل به حساب می‌آید. سوئست A۵ به پیشرانه ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است و ۱۲۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر در اختیار راننده می‌گذارد. جعبه دنده A۵ از نوع ۵ سرعته دستی است و می‌توان این سدان چینی را با جعبه دنده CVT اتوماتیک هم سفارش گذاری کرد.

سدان چینی جدیدی به ایران آمد

دو کیسه هوا، سانروف، کروز کنترل، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور و باران، تهویه اتوماتیک، جلو آمپر دیجیتال، آینه‌های تاشو برقی، سنسور باد لاستیک و… در سوئست A۵ دیده می‌شود.

ادامه مطلب

خودرو و موتور سیکلت

تولید L90 داخلی در سایپا از شایعه تا واقعیت

منتشر شده

در

توسط

ماجرای تولید نسخه ایرانی ال ۹۰ به یک پروژه دانشگاهی برمیگردد که چندین سال قبل توسط دانشگاه علم و صنعت آغاز شده بود، اما طی ماه‌های اخیر و در اثر خروج کامل رنو از بازار ایران، زمزمه‌های تجدید حیات این پروژه شنیده می‌شد و حالا مدیرعامل سایپا نیز به شکل رسمی این خبر را تایید کرده است.

جواد سلیمانی در این رابطه گفته است: «تا قبل از تحریم‌ها در تولید رنو L۹۰ وابستگی داشتیم و ۴۵درصد قطعات مورد نیاز از طریق رنو تامین می‌شد. اما با آغاز تحریم‌ها که رنو از ایران رفت در عمل امکان تولید خودرو را نداشتیم از این رو در گروه سایپا برنامه ریزی کردیم که در مدت ۱۸ ماه خودروی جدید ال ۹۰ با استفاده از امکاناتی که در داخل کشور ایجاد شده از جمله موتور و گیربکس و بخشی از قطعات وارداتی در گروه سایپا تولید شود و با تغییراتی که روی آن اعمال می‌کنیم بر روی خودرو نصب شود تا بتوانیم این خودرو را به تولید انبوه برسانیم ضمن اینکه میزان ساخت داخل را از حدود ۵۵درصد به بیش از ۸۵درصد ارتقا دهیم.»

ال ۹۰ ایرانی با قیمت کمتر در راه است

تصویر مربوط به پروژه دانشگاه علم و صنعت

سلیمانی اضافه کرد: «تولیدات قبلی خودروی ال ۹۰ با استاندارد‌های فعلی کشور همخوانی ندارد، زیرا استاندارد‌های ما ۸۵ گانه است، اما استاندارد ال ۹۰ با استاندارد‌های ۶۵ گانه انطباق داشت از این رو مجبور شدیم تغییرات عمده در این خودرو ایجاد کنیم و یک برنامه زمانبندی کامل تعریف شده تا تغییرات در خودرو با شکل جدید انجام شود. البته امکان ساخت داخل برخی قطعات از جمله کاتالیست وجود ندارد، زیرا جنس آن از فلزاتی است که در ایران تولید نمی‌شود و به طور انحصاری در یک یا دو کشور تولید می‌شود، اما در مجموع برنامه ما این است که تا حد ممکن‏، خودرو را ساخت داخل کنیم یعنی در مجموع بیش از ۸۵درصد ساخت داخل باشد.»

سایپا در رابطه با پروسه داخلی سازی قطعات مورد نیاز خود از کمک شرکت‌های دانش بنیان نیز استقبال می‌کند.

ال ۹۰ ایرانی با قیمت کمتر در راه است

تصویر مربوط به پروژه دانشگاه علم و صنعت


کاهش قیمت ال ۹۰ ایرانی با احتمال استفاده موتور خانواده تیبا

به گفته مدیرعامل سایپا: با «داخلی سازی‌های انجام شده در مقایسه با قطعاتی که از خارج وارد می‌شود کاهش قیمت خواهیم داشت.»

این مورد در حالی مطرح می‌شود که پیش از آغاز تحریم ها، شاهد مونتاژ موتور رنو توسط خطوط داخلی مگا موتور بودیم، اما در شرایط فعلی به نظر می‌رسد که نسخه از سری پیشرانه‌های خانواده تیبا (و حتی شاید موتور توربوچارجر مشترک با شاهین) بتواند نقش قلب تپنده تندر ۹۰ ایرانی را بازی کند.

ال ۹۰ ایرانی با قیمت کمتر در راه است

تصویر مربوط به پروژه دانشگاه علم و صنعت

از طرف دیگر مدیرعامل سایپا در صحبت‌های خود به نهایی شدن این پروژه تا ۱۸ ماه آینده اشاره کرده است که به معنای احتمال عرضه این خودرو در سال ۱۴۰۱ خواهد بود. با این حساب می‌توان گفت که طبیعتا مشخصات محصول نهایی می‌تواند ارتباط تنگاتنگی به شرایط سیاسی و اقتصادی کلی کشور تا آن زمان داشته باشد و در صورت بازگشت رنو به بازار کشور، این احتمال وجود دارد که در نهایت این پروژه به نسخه ارتقا یافته تندر ۹۰ (براساس استاندارد‌های ۸۵ گانه) مبدل شده و یا به کلی از دستور کار خارج شود.

ال ۹۰ ایرانی با قیمت کمتر در راه است

در نسخه اولیه مربوط به دانشگاه علم و صنعت از چراغ‌های خودرو جک s۵ استفاده شده بود.

 

ادامه مطلب

خودرو و موتور سیکلت

دلالان بازار خودرو و بالابردن نجومی قیمتها

منتشر شده

در

توسط

گفت و گویی فعالان بازار خودرو و دلالان در گروه‌های واتس آپی و تلگرامی نشان می‌دهد که آن‌ها از ریزش قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد مطمئن هستند. در میان این گفتگو‌ها دلالان‌ها معلوم است که این افراد سعی دارند تا جو بازار را عادی و مانند گذشته جلوه دهند و با قیمت سازی از ریزش شدید ارزش خودرو‌ها جلوگیری کنند. اما واقعیت ماجرا این است که دلالان خرد و سرمایه گذاران شخصی بازار خودرو، هیچگاه نگاه لیدر‌های بزرگ بازار خودرو را ندارند و برای همین قطعا صبح امروز را با فروش خودروهایشان، حتی با قیمت کمتر از هفته گذشته، آغاز می‌کنند. آگهی‌های فروش خودرو که روز گذشته (جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹) در وبسایت‌های خرید و فروش خودرو ثبت شده است، نشان می‌دهد که اکثر دلالان و سرمایه گذاران کوچک به دنبال نقد کردن خودروهایشان هستند و حتی در روز تعطیل سعی دارند تا خودرویشان را به فروش برسانند. تعداد آگهی‌های ثبت شده در این روز تعطیل نسبت به روز‌های کاری قبل بیشتر بوده و همین امر نشان می‌دهد که دلالان به شدت از کاهش قیمت خودرو‌ها ترس دارند و در مسیر کم کردن ضررشان قدم برداشته اند.

اما در این میان، برخی از دلالان در گروه‌های واتس آپی و تلگرامی می‌گویند که امروز فرصت خوبی برای خرید خودرو است و باید خودرو‌های افرادی که قصد زیرفروشی را دارند، خریداری کرد و نگذاشت تا این خودرو‌ها به دست مصرف کنندگان واقعی برسد.

کاهش قیمت خودرو؛ فعلا در حد حرف و حدیث

با این حال تحلیل‌های اقتصادی و نگاه کارشناسان بازار خودرو نشان می‌دهد که قطعا از امروز با موج نسبی کاهش قیمت خودرو‌ها در بازار طرف هستیم. زیرا این احتمال وجود دارد که بایدن برنده انتخابات آمریکا شود و موج ریزش قیمت ارز و طلا ادامه داشته باشد. اما این نکته بسیار مهم است که سیاست‌های لیدر‌های بازار خودرو بر کاهش عرضه در چنین شرایطی است و اگر قرار باشد که به خاطر ریزش قیمت خودروها، مصرف کنندگان به سمت بازار آزاد هجوم بیاورند، بدیهی است که از میزان کاهش قیمت‌ها کاسته می‌شود.

به گفته اکثر کارشناسان صنعت و بازار خودرو، فعلا نمی‌توان توقع داشت تا قیمت خودرو‌ها حتی به سال گذشته بازگردد و در بهترین حالت، قیمت بازار آزاد اکثر محصولات داخلی و یا وارداتی به بازه زمانی اردیبهشت تا تیر ۹۹ بر می‌گردد. همین نکته نشان می‌دهد که همچنان قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد بیشتر از بهای مصوب کارخانه در پاییز ۹۹ خواهد بود. اما همین مسئله باعث خواهد شد تا فاصله قیمت خودرو از درِ کارخانه تا بازار آزاد تا حد قابل توجهی کم شود. در صورتی که کاهش قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد از فردا (شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹) آغاز شود و بعد از حدود ۱۰ روز تا دو هفته به وضعیت ثبات قیمتی برسیم، بدیهی است که افزایش قیمت خودرو‌ها در کارخانه برای زمستان ۱۳۹۹، به مراتب کمتر خواهد بود و حتی این احتمال وجود دارد که دیگر شورای رقابت برای زمستان پیش رو، قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها را افزایش ندهد.

باید توجه داشت که کاهش قیمت خودرو‌ها به خاطر جو روانی ایجاد شده در پی نتایج انتخابات آمریکا است و بدیهی است که این فرایند زمانی ادامه دار و تثبیت می‌شود، نتایج عملیاتی و مثبت ریاست جمهوری جو بایدن در صنعت خودروی کشور قابل مشاهده باشد. اما فعلا به خاطر موج به راه افتاده برای کاهش قیمت ارز و طلا، می‌توان به کاهش به نسبت خوب قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد امیدوار بود و نباید فراموش کرد که این اتفاق با مدیریت تقاضا از جانب خریداران و مصرف کنندگان امکان پذیر است.

همان طور که قبلا گفته شد موج کاهش قیمت خودرو‌ها از روز مورخ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ در آگهی‌های خرید و فروش خودرو‌ها آغاز شده است.. در این میان کارشناسان بازار خودرو نیز می‌گویند که در صورت ادامه دار بودن کاهش قیمت ارز و طلا، قطعا موج کاهش قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد ادامه خواهد داشت.


اما این سوال مطرح می‌شود که قیمت خودرو‌ها تا چه حدی کاهش پیدا می‌کند؟

بدیهی است که اگر پیروزی بایدن قطعی شود، مجددا شوک کاهشی جدیدی به بازار خودرو وارد می‌شود. اما مهم اینجاست که بایدن در اظهار نظر‌های خود، رفتاری متضاد با توقع‌های عموم جامعه ایرانی نداشته باشد و به ناگاه بدتر شدن شرایط را برای مشتریان ایرانی ترسیم نکند. زیرا این کاهش قیمت فعلا به خاطر احتمال‌هایی از آینده اقتصاد ایران آغاز شده است و بدیهی است که هرگونه صحبت و یا واکنشی در مورد رویکرد دولت جدید آمریکا با ایران، می‌تواند نقش موثری در توقف کاهش قیمت‌ها و یا تشدید آن داشته باشد.

کاهش قیمت خودرو؛ فعلا در حد حرف و حدیث

با این حال فعلا در شرایط کاهش قیمت خودرو‌ها به سر می‌بریم و بسیار مهم است که خریداران و مشتریان در بازار آزاد رفتار منطقی داشته باشند. به عبارت ساده‌تر تا زمان تثبیت قیمت‌ها معامله‌ای را در روند کاهشی نداشته باشند و بگذارند تا قیمت خودرو‌های مختلف پس از کاهش قیمت ثابت باقی بماند. امروز نمی‌توان پیش بینی کرد که پس از طی چند روز این اتفاق می‌افتد، اما می‌توان به طور قطع گفت که اگر تقاضای مصرف کنندگان در بازار خودرو افزایش پیدا کند، فرایند کاهش قیمت‌ها کُند و یا متوقف خواهد شد.

در این میان بسیار مهم است که رسانه ها، گزارش شفافی را از روند کاهش قیمت خودرو‌ها به مخاطبان خود ارائه دهند و اتحاد عمومی در اطلاع رسانی چنین رویدادی تشکیل شود. بدیهی است که اگر در بحث اطلاع رسانی کاهش قیمت خودروها، برخی رسانه‌ها به سمت جو سازی بروند، سطح مطلوب و قابل پیش بینی این رخداد حاصل نخواهد شد.

قطعا در شرایط فعلی نمی‌توان میزان کاهش قیمت‌ها را پیش بینی کرد. زیرا متغییر‌های بسیاری در این ماجرا نقش دارند. اما اگر برخی متغییر‌ها را ثابت نگه داریم و یا بازه تغییراتشان را محدود کنیم، می‌توانیم با در نظرگیری یک شرایط تئوری به محدوده قیمت جدید برخی خودرو‌ها در بازار آزاد برسیم.

حال اگر نگاه کارشناسان اقتصادی را ملاک قرار دهیم و بگوییم که وضعیت اقتصادی ایران در هفته‌های آتی به شرایط اردیبهشت تا تیر ۱۳۹۹ باز می‌گردد و از سویی قیمت جدید خودرو‌ها در کارخانه را در نظر بگیریم و روابط نسبی محصولات مختلف را اعمال کنیم، می‌توانید برای خودرو‌های مختلف قیمت جدیدی را در بازار آزاد در نظر بگیریم.

پس معیار این جدول موارد اعلام شده در بخش فوق است و بازه زمانی در نظر گرفته شده، ۱۴ روز پس از آغاز موج کاهش قیمت خودرو‌ها خواهد بود:

کاهش قیمت خودرو؛ فعلا در حد حرف و حدیث

کاهش قیمت خودرو؛ فعلا در حد حرف و حدیث

ادامه مطلب

پنجدری