باحالترینا گلچینی از باحالترینا!

سرگرمی

میلیونر خردسال جهان از کشور روسیه کیست

منتشر شده

در

آناستازیا رادزینسکایا (Anastsia Radzinskaya) متولد ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ میلادی در شهر کرانسودار روسیه، امروز با میلیون ها مشترک در کانال یوتیوبش، در فهرست میلیونرهای خردسال جهان قرار گرفته است. او میلیون ها دلار درآمد از طریق کانال یوتیوبش کسب کرده و بیش از ۶۳ میلیون نفر در دنیا، مشترک (subscriber) کانال وی هستند.

این دختر خردسال روس، یکی از صدها دختر روس در فضای مجازی است که توانسته اند با فعالیت فریلنسری و اینفلوئنسری، کسب و کار جذاب و پر درآمدی را برای خود ایجاد کنند و میلیون ها نفر را به سمت آن جذب کنند. آناستازیای کوچولو، امروزه یکی از میلیونرهای روسیه است و در شهر فلوریدا آمریکا سکونت دارد.

این یوتیوبر خردسال، با برند Nastya شناخته می شود و صدها هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد. نام صفحه اینستاگرام آناستازیا: @likenastya است. این یوتیوبر آمریکایی-روسی، با همکاری والدین خلاق و جسورش، کانال های متعدد یوتیوب را برای کودکان هدایت می کنند که یکی از آن، کانال LIKE NASTYA SHOW است.

مادر آناستازیا، سالن زیبایی در روسیه داشت و پدرش نیز شرکت ساختمانی. شروع کار کانال آناستازیا، از سال ۲۰۱۵ میلادی بود. جهانگردی های آناستازیا با والدینش سبب شده بود تا روایت های گردشگری آن ها در کانال یوتیوب آن ها بازتاب یافته و مشترکان به سمت کانال جذب شوند.

والدین آناستازیا برای جهانگردی های خود میلیون ها روبل در چند سال پیش خرج کردند تا اینکه کانال دخترشان پربیننده شد و توانستند از طریق برنامه شرکا یوتبوب (Youtube’S Partner Program) و ایجاد اکانت اد سنس، به ازای هر بازدید از ویدیوهای کانال، درامد دلاری کسب کنند.

تصویر کانال یوتیوب آناستازیا میلیونر

آناستازیا در حال حاضر، با شبکه Yoola همکاری دارد. چند ادیتور ویدیو با آناستازیا و والدینش همکاری دارند. طبق اعلام مجله فوربس در سال ۲۰۱۹ میلادی، یکی از سریع ترین رشدها در تولید محتوا در فضای مجازی در اختیار او بوده و ویدیوهای کانالش به ۷ زبان است.

او در سال ۲۰۱۹ میلادی در فهرست ۳ تن از پردرآمد ترین یوتیوبر ها قرار گرفت و درامد سالانه ۱۸ میلیون دلاری کسب کرد. امروزه کانال یوتیوب آناستازیا، در فهرست پربیننده ترین کانال های یوتیوب مخصوص کودکان قرار گرفته است.

بیش از ۶۳ میلیون مشترک، کانال های وی را دنبال می کنند. تا اکتبر ۲۰۲۰ میلادی، کانال LIKE NASTYA بیش از ۴۳ میلیارد بازدید را ثبت کرده است که یک رکورد باورنکردنی و جذاب برای این شهروند دهکده جهانی در نخستین سال دهه سوم قرن بیست و یکم است.

موفقیت جاستین بیبر، خواننده جوان موسیقی پاپ کانادا و از دوستان نزدیک سلنا گومز که میلیونرهای زیر ۳۰ سال جهان امروز هستند، مدیون کمک مادرش در ارسال ویدیوهایش در شبکه های اجتماعی به خصوص یوتیوب بود.

یوتیوبر آناستازیا

صفحه اینستاگرام آناستازیا

مکزیک گردی های آناستازیا در سال کرونایی ۲۰۲۰ میلادی

اینستاگرام مادر آناستازیا

لذا مادر آناستازیا هم در موفقیت های دختر کوچولویش بی تاثیر نیست. اینستاگرام آناستازیا توسط مادرش آنا هدایت می شود. آدرس اینستاگرام مادر آناستازیا در نشانی: @ANNARADZINSKAYA قرار دارد. آناستازیا اکنون بزرگ ترین یوتیوبر خردسال جهان است. از او در سال های آینده حتما بیشتر خواهیم شنید.

در واقع اینستاگرام و کانال یوتیوب آناستازیا یوتیوبر میلیونر کوچولوی قصه ما، با معرفی مقصدهای گردشگری، محصولات و خدمات شرکت ها و برند، درآمد زایی می کند و درامد اینترنتی سرشاری در این سن دارد. اگر چه اینستاگرامش بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده ندارد، اما به نظر می رسد با حضور فعال در اینستاگرام، آناستازیا بتواند در آینده نزدیک به فهرست فشن بلاگرها و فود بلاگرها و توریسم بلاگرهای معروف اینستاگرام نیز اضافه شود.

اینستاگرام آناستازیا از ظرفیت قدرت هتشتگ های مربوط به کودکان و فشن و توریسم در پست زنی استفاده نمی کند که به نظر می رسد با توجه به این موضوع مهم در عرصه دیجیتال مارکتینگ، می تواند فالوئرهای بیشتری را به سمت اینستاگرام یکی از خردسال ترین میلیونرهای یوتیوب ترغیب کند.

طبق اطلاعاتی که امروز در کانال یوتیوب آناستازیا منتشر شده است، کانال او در ۶ دسامبر ۲۰۱۶ میلادی تاسیس شد و ۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک دارد. کل بازدید از ویدیوهای این یوتیوبر خردسال بالای ۴۳ میلیارد بازدید بوده است.

میزان بازدید از ۱۰ ویدیو منتشر شده توسط آناستازیا را ۱۴ روز اخیر مشاهده میکنید

درس هایی از آناستازیا

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، تقریبا هر ۲ یا ۳ روز یک بار، یک ویدیو در کانال آناستازیا به اشتراک گذاشته می شود. معمولا ظرف ۱ هفته، هر ویدیو بالای ۱۰ میلیون بازدید دارد. به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید، چند دلار به حساب او منظور می شود.

به نظر می رسد درامد آناستازیا از انتشار هر ویدیو در کانالش، ده ها هزار دلار آمریکا است. اما چرا این همه مشترک، علاقمند به صفحه این دختر شدند. به نظر می رسد که صرفا، روس بودن، جذاب بودن، دختر بودن، ساکن فلوریدا بودن، هیچ کدام دلیل خوب یا شرط خوب یا الزام کافی برای معروف شدن و پول دار شدن از طریق یوتیوب نیست.

پشت صحنه آناستازیا، علاوه بر ادیتورهای حرفه ای ویدیو در شبکه های اجتماعی، یک گروه جریان ساز و طراح و خلاق هستند که برای کودکان، ویدیوهای جالبی به روایت آناستازیا طراحی وتولید می کنند که باعث بازدید چند میلیونی در هفته می شود. یعنی جریان سازی خلاقانه در فضای مجازی که در بستر تولید محتوای جذاب چند رسانه ای باید به آن توجه کرد.

احتمالا یک روانشناس کودک نیز با تیم تولید محتوای آناستازیا همکاری دارد. ویدیوها، شاد است. انرژی مثبت دارد و این چیزی است که مخاطب در هر سنی، علاقمند به تماشای داستان های روزانه و هفتگی می شود که این کودک معروف و میلیونر، خلق می کند. در واقع ویدیوهای آناستازیا، مستندها یا کارتون هایی هستند از زندگی شیرین و دوست داشتنی یک دختر کوچولویی که هر روز، مخاطب را با اتفاقات جدیدی مواجه کرده و سرگرم می کند.

تنالیته رنگ ها، توجه به روانشناسی رنگ، دکوپاژ و میزانسن و سناریوهای نوآورانه ای که برای ویدیوهای این یوتیوبر خردسال در نظر گرفته شده، درس هایی برای یوتیوبرهای جوان دارد که عاشقان درآمد اینترنتی دلاری سرشار از دنیای سایبر هستند. صنعت سرگرمی را باید جدی گرفت. صنعت سرگرمی صرفا طراحی اپ و دانلود فیلم و نقد سریال نیست.

تا سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی، ویدیو Despactio و Baby Shark Dance با بیش از ۶ میلیارد بازدید در فهرست پربیننده ترین ویدیوهای یوتیوب بود که درآمد میلیون دلاری را نصیب صاحبانش کرده است.

دانشجویان روانشناسی، فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک می توانند از رفتارشناسی و بررسی بیزینس پلن یوتیوبرها، یافته های جالبی را استخراج و در اختیار مشتاقان دنیای سایبر سایکولوژی و کارآفرینی دیجیتالی قرار دهند. درآمدزایی اینترنتی را دیگر باید جدی گرفت.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرگرمی

مارهای جذاب و خطرناک زیست بوم ایران

منتشر شده

در

توسط

کشنده‌ترین حیوان کوهستان نیازمند کمک است+ جزییات

گونه‌های بسیازی از جانوران در کشورمان، برای مردم عادی ناشناخته هستند. در ادامه مطلب شما را با 5 مار ویژه زیست بوم ایران آشنا مینمایم :

افعی لطیفی، کشنده و ارتفاع‌پسند

افعی کوهستانی لطیفی (Latifi’s Viper، Montivipera latifii) که از آن با عنوان افعی دماوندی هم نام برده می‌شود، از خزندگان بومی کشور ماست که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) آن را یک گونه در معرض خطر انقراض معرفی کرده است.

سم این مار بسیار قوی است و کشندگی آن جزو بالاترین‌ها در ایران است. اما موجودی بسیار بی‌آزار است و در ارتفاعات خیلی بالا حدود ۳۲۰۰ متر از سطح دریا و نواحی سرد یافت می‌شود. یعنی می‌توان گفت که جزو معدود مار‌های ایران است که زیستگاهش تا این ارتفاع می‌رسد.


یله‌مار؛ ماری که جفتش انتقام می‌گیرد

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

همان‌طور که می‌دانید مار‌ها اغلب زندگی انفرادی دارند و تمایلی هم به زندگی گروهی ندارند. اما در میان مارها، یله مار (Easten Montpellier Snake، Malpolon insignitus) استثنا است. یله‌مار‌ها یک نر غالب دارند و این نر، ماده‌ای را در فصل تولیدمثل انتخاب می‌کند.

داستان‌هایی مانند این‌که جفت مار از شما انتقام می‌گیرد اشتباه است. اما این خصلت تنها در یله‌مار دیده می‌شود، زیرا نر غالب از ماده‌ای که انتخاب کرده، مراقبت می‌کند؛ ضمن این‌که نر غالب چند نر دیگر در اطراف خود دارد که آن نر‌ها فرمانبر از این نر غالب هستند. نر‌های فرمانبر آن‌هایی هستند که زورشان به نر غالب نمی‌رسد، ولی در گروه نر غالب هستند و در نزدیکی نر غالب زندگی می‌کنند. در نتیجه اگر نر غالب بخواهد با نر دیگری درگیر شود، نر‌های فرمانبر به نر غالب کمک می‌کنند. این مساله حتی در مورد درگیری با انسان‌ها هم صدق می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مار که با بقیه مار‌ها بسیار تفاوت دارد، این است که نه‌تنها ماده خودش بلکه حتی نر‌های فرمانبر خودش را هم علامت‌گذاری می‌کند. این کار از طریق ترشح یک نوع فرومون از غدد بینی انجام می‌شود تا گروهش با بقیه یله‌مار‌ها قاطی نشوند!


مار‌های کوتوله، با گونه‌های متنوع

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

مار‌های کوتوله همان‌طور که از نامشان برمی‌آید، غالبا جثه کوچکی دارند. از ویژگی‌های جالب در میان مار‌های کوتوله‌جنس Eirenis این است که این مار‌ها اندازه‌شان غالبا نیم‌متر یا حتی کمتر است. تحقیقات نشان می‌دهد این مار‌ها از مار‌های درشت‌جثه‌جنس Dolichophis که به آن‌ها مار شلاقی هم گفته می‌شود، تکامل یافته‌اند؛ یعنی مار‌هایی که اندازه‌شان غالبا بالای یک متر تا یک و نیم متر است، در طول تکامل کوچک شده و مار‌های کوتوله از آن‌ها مشتق شده‌اند.

دلیل این مسأله هنوز به‌درستی مشخص نیست، اما فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید بسته شدن دریای تتیس در اوایل دوره زمین‌شناسی میوسن احتمالا زیستگاه‌های جدیدی را برای خزندگان به وجود آورد و در رقابت برای اشغال‌کردن هرچه بیشتر زیستگاه‌های جدید بود که مار‌های کوتوله تکامل یافتند.


افعی دم‌عنکبوتی، شکارچی حیله‌گر

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی دم‌عنکبوتی (Spider-tailed Honed Viper، Pseudocerastes urarachnoides) از منحصربه‌فردترین گونه‌های خزنده بومی کشور ما ایران است که به دلیل مطالعات بسیار اندکی که روی آن انجام شده، هنوز با عدم قطعیت‌های زیادی مواجه است.

در مورد ویژگی‌های زیستی این مار خیلی کم مطالعه شده، اما احتمالا تخم‌گذار است. با وجود این‌که پراکنش آن در جهان تنها در ایران است، اما هنوز تولیدمثل آن در ایران مطالعه نشده است؛ بنابراین آنچه در این‌جا به آن اشاره می‌کنیم، صرفا براساس دانسته‌های ما تاکنون است. حال آن‌که شاید بعد‌ها ویژگی‌های خیلی جذاب‌تری هم از این مار برای جهانیان معرفی و شناخته شود. یکی از ویژگی‌های جالب این مار نحوه شکار پرندگان است.

البته این گونه از جوندگان کوچک و احتمالا مارمولک‌ها هم تغذیه می‌کند. این افعی ابتدا بی‌حرکت در محلی می‌ماند و با حرکت آرام دم عنکبوت‌مانند خود، منتظر طعمه می‌ماند. برجستگی تخم‌مرغی شکل انتهای دم و فلس‌های کشیده روی دم این گونه در حال حرکت، ظاهری شبیه عنکبوت دارد. وقتی پرنده‌ای برای شکار این عنکبوت دروغین به دم افعی نزدیک می‌شود، بلافاصله نیش زده می‌شود.


افعی شاخ‌دار ؛ با توانایی استتار بالا

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی شاخ‌دار (Gasperettii’s Honed Viper، Cerastes gasperettii) یک گونه منحصربه‌فرد دیگر است که در بخش خیلی محدودی از کشورمان زیست می‌کند. این افعی در مناطق بسیار گرمسیر کشور ما مانند اهواز در تپه‌های رملی و خاکی زیست می‌کند و پراکنش محدودی در کشورمان دارد.

این افعی از گونه‌هایی است که توانایی استتار بالایی دارد. رنگ شنی کاملا نخودی آن به استتارش کمک می‌کند. از سوی دیگر فرم پولک‌ها هم در پنهان شدن موثر است. پولک‌ها برجسته‌اند و دو نوار از کنار بینی شروع و در امتداد صورت روی گونه امتداد دارد و از بالا مثل دو خط روی سر جلوه می‌کند. لکه‌های روی بدنش زیگزاگ کامل نیست، اما لکه‌لکه است. در حالت استتار مردمک چشم مار و بخشی از شاخ از ماسه بیرون است که جلوه‌ای متفاوت دارد. این مار شبگرد است و به خاطر گرمای هوا در روز دیده نمی‌شود.

ادامه مطلب

خواندنی ها

اینفلوئنسرها از مهسا ایرانیان تا جواد خواجوی

منتشر شده

در

توسط

ذائقه مردم را کور نکنید

در دنیای امروزی، کلمه اینفلوئنسر بیشتربرای توصیف کسانی به‌کار می‌رود که در کانال‌های دیجیتالی خود تعداد دنبال‌کننده‌های بالایی دارند. درآمد اینفلوئنسرهای فضای مجازی گاهی از دستمزد بازیگران سینمای ایران نیز بیشتر است.

خیلی از سریال‌هایی که ساخته می‌شود، چه برای پخش در رسانه ملی و چه شبکه نمایش خانگی یا حتی فیلم‌های سینمایی، از اینفلوئنسرها دعوت به همکاری کرده‌اند.

وجود برنامه‌ای مانند «خنداننده‌شو» خیلی به جوانان و افرادی که توانایی استندآپ کمدی داشته‌اند کمک کرده اما شاید قرار نیست هرفردی که در چند برنامه مقابل دوربین برنامه پرمخاطب «خندوانه» قرار گرفت از آن به بعد جزو هنرمندان محسوب شود.

در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به افرادی که شهرت در فضای مجازی مثل یک سکوی پرتاب، باعث شده به سینما،تلویزیون و تئاتر راه پیدا کنند و راه سختی را که عده‌ای در پیش دارند با مشهور شدن در فضای مجازی، خیلی آسان‌تر طی کنند.

مهسا ایرانیان

ذائقه مردم را کور نکنید

مهسا ایرانیان با استنداپ کمدی «خندوانه» دیده شد و بعد از آن اجرای «ویتامین خ» در شبکه نسیم را برعهده داشت و به تازگی هم به‌عنوان راوی مسابقه «خانواده باحال» هم فعالیت می‌کند. او در کار دوبله و صداگذاری روی انیمیشن نیز تبحر دارد. بیشتر شهرت او به واسطه استندآپ در اینستاگرام و فضای مجازی است.


علی صبوری

ذائقه مردم را کور نکنید

علی صبوری با حضور و برنده شدن در برنامه «خندوانه» به شهرت رسید و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. گفتنی است؛ صفحه او جزو پر طرفدارترین صفحات در اینستاگرام است. صبوری این شب‌ها در سریال «آخر خط» به کارگردانی علی مسعودی که از شبکه سه سیما در حال پخش است نقش‌آفرینی می‌کند. البته علی صبوری با تعهد حقوقی به مدت ۱۰ سال به تلویزیون متعهد شده که خارج از عرف و شؤونات کشور در فضای مجازی تولید محتوا نکند.


جواد خواجوی

ذائقه مردم را کور نکنید

جواد خواجوی، دوبلوری مشهدی زبان است که دابسمش‌هایش در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود. فعالیت جدی خواجوی با صداگذاری کلیپ‌ها و انتشار آن در صفحه شخصی‌اش، از آبان‌۹۶ آغاز شد و کم‌کم صفحه شخصی او هزاران طرفدار پیدا کرد. از آنجا که او در صداگذاری توانست موفق شود لذا از طرف خندوانه برای همکاری دعوت شد. او به واسطه شهرتش در اینستاگرام در دو سریال «محرمانه» و «سرباز» و تئاتر «عشق من حامد بهداد» نقش‌آفرینی کرده است و در حال حاضر در اتاق فکر برنامه اینترنتی «امشو» به کارگردانی مجید صالحی حضور دارد.


مجتبی شفیعی

ذائقه مردم را کور نکنید

مجتبی شفیعی هم جزو اینفلوئنسر‌های اینستاگرام است که فعالیت خود را از رادیو با ساخت آیتم‌های طنز برنامه «اینجا ایران است» آغاز کرد. اولین تجربه تصویری او ایپزود امانت‌دار سریال «قصه‌های تبیان» بود.او به مدت سه سال در رادیو اینترنتی «سرنا» بسیار مورد استقبال قرار گرفت تا اینکه سال ‌۹۷ با انتشار ویدیوهای اخبار زود نیوز به شدت سر زبان‌ها افتاد.


سهیل مستجابیان

ذائقه مردم را کور نکنید

سهیل مستجابیان از طریق برنامه دابسمش و لب‌خوانی کرد و در فضای مجازی به شهرت رسید. وی پس از این شهرت در نمایش «اتو پیای مشکوک»، «بگرد تا بگردم» و فیلم «بی‌حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام نقش‌آفرینی کرده است. مستجابیان البته در واکنش به این فضایی که ساخته شده گفته بود که نزدیک به بیست سال سابقه کار تئاتر دارد.

ادامه مطلب

سرگرمی

مدارس ابتدایی تایلند در دوران کرونا

منتشر شده

در

توسط

 دانش آموزان یک مهدکودک در تایلند در محل‌های بازی کوچک و محصور شده با حفاظ، به صورت جداگانه و تنهایی به بازی مشغول‌اند.این تصاویر سطح اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی را که توسط مدرسه وات کلونگ تویی در بانکوک صورت گرفته نشان می‌دهد. این مدرسه در ماه ژوئیه از بازگشت ۲۵۰ دانش آموز خود به کلاس‌ها استقبال کرد.

این مهدکودک بعد از این که مقامات تایلند برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، دستور قرنطینه سراسری در کشور را صادر کردند، از اواسط ماه مارس بسته شد.

این مدرسه علاوه بر ایجاد مناطق بازی محصور، حفاظ‌های پلاستیکی را در اطراف میز دانش‌آموزان نصب کرده است و چارچوب‌هایی با حفظ فاصله اجتماعی بر کف زمین کشیده تا دانش‌آموزان درون آن‌ها بایستند.

در حال حاضر محل ورودی این مهدکودک به دستگاه سنجش دمای بدن مجهز است و خارج از هر کلاس هم دستگاه مجهز به مایع دستشویی قرار گرفته است.

برخی مدارس دیگر هم در تایلند برای کاهش خطر ابتلای دانش‌آموزان و کارمندان به ویروس کرونا تمهیدات سخت گیرانه‌تری اعمال کرده‌اند. چوچارت تینگتام مدیر مدرسه سم کوک که حدود ۳۰ مایلی (حدود ۴۸ کیلومتری) شمال پایتخت تایلند واقع شده می‌گوید: زمانی که دانش آموزان به مدرسه می‌رسند، معلمان به آن‌ها ماسک صورت می‌دهند چرا که پوشیدن ماسک اجباری است.وی افزود که دانش‌آموزان برای انجام برخی فعالیت‌ها از شیلد (محافظ) صورت هم استفاده می‌کنند.

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

ادامه مطلب

پنجدری