باحالترینا گلچینی از باحالترینا!

سرگرمی

ناشناخته ‌ترین جشنواره‌ های بین ‌المللی

منتشر شده

در

 جشنواره‌ های مختلفی در سراسر دنیا برگزار می‌شود که بیشتر آن‌ها ریشه در آیین سنتی و تاریخی دارد و آغازشان به سال‌ها قبل باز می‌گردد. بعضی از آن‌ها مثل جشنواره پرواز فانوس‌ها در ژاپن، جنگ پرتقال‌ها در ایتالیا و گوجه‌فرنگی در اسپانیا، جشنواره گل‌بازی در شهر بوریئونگ کره‌جنوبی و … از مواردی هستند که بار‌ها و بار‌ها درباره‌شان شنیده و عکس‌هایشان را دیده‌ایم.

در مطلب امروز فهرستی از جشنواره‌های خاص، شاد و پر رنگ و لعاب را مشاهده خواهید کرد که هر سال هزاران نفر را از سراسر دنیا دور هم جمع می‌کنند، اما کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرند. حالا که شانس شرکت در این رویداد‌های جذاب و دیدنی را تاکنون نداشته اید، تماشای تصاویر آن‌ها خالی از لطف نیست. جشنواره‌ها و آداب و رسومی که در آن‌ها برگزار می‌شوند، می‌توانند تجربیات جالبی برای شما به همراه داشته باشند و شما را با کشور‌های جدید، مراسم و سرگرمی‌های آن‌ها آشنا کنند. با ما همراه باشید.

پرتاب تخم‌مرغ به سمت دشمن فرضی!

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ کاسکاموراس در اسپانیا

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

جشنواره کاسکاموراس در دو شهر گوئادیکیس و بارسلون، یکی از جشنواره‌های بین‌المللی مورد علاقه گردشگری مردم اسپانیا اعلام شده است. طبق آخرین برآورد حدود ۲۰ هزار نفر، هر سال در این جشنواره شرکت می‌کنند. شرکت‌کنندگان در خیابان‌ها می‌دوند و سر و صورت و بدن یکدیگر را با روغن، گریس و رنگ‌های دیگر آغشته می‌کنند و بیشتر به سمت دیوار‌ها و محل‌های خالی از جمعیت، تخم‌مرغ و آرد پرتاب می‌کنند!

این جشنواره تاریخچه‌ای شگفت‌انگیز دارد و افسانه‌های مختلفی در باره آن وجود دارد که یک مورد قابل قبول‌تر به نظر می‌رسد. گفته شده هنگامی که کارگری اهل گوئادیکیس با نام مستعار کاسکاموراس در حال ساخت خانه‌ای در بارسلون بوده، تندیسی با ارزش پیدا کرده که در زمین دفن شده بود. سپس او تصمیم می‌گیرد این تندیس را به شهر خود گوئادیکیس ببرد، اما ساکنان بارسلون از این موضوع مطلع می‌شوند و پیش از رسیدن او به شهرش، تندیس را می‌ربایند.

بدین ترتیب کاسکاموراس دست خالی به شهر خود بازمی‌گردد؛ بنابراین در جشنواره کاسکاموراس، افراد هر سال تلاش می‌کنند که این تعهد را عملی کنند و با پرتاب تخم‌مرغ، آرد و روغن به سمت دشمن فرضی نگذارند که آن تندیس با ارزش به مکان دیگری منتقل شود! حالا فهمیدید که چرا شرکت کنندگان این جشنواره به سمت دیوار‌ها و محل‌های خالی از جمعیت، تخم‌مرغ و آرد پرتاب و کلی مواد خوراکی را اصراف می‌کنند؟


معلق شدن در آسمان!

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ مونته‌پیانا در ایتالیا

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

ایده خوابیدن در بانوج معلق به فاصله صد‌ها متر از زمین در مکانی باورنکردنی به سال ۲۰۰۱ برمی‌گردد. این رویداد که یکی از ترسناک‌ترین جشنواره‌های جهان است، نخستین بار توسط «الساندرو د امیلیا» و «آرمین هولزر»، دو هایلاینری (افرادی که روی یک طناب راه می‌روند) که می‌خواستند مناظر دیدنی کوه مونته‌پیانا را در رشته کوه‌های دولومیت به اشتراک بگذارند، انجام شد. در سال‌های بعد این کار ادامه یافت به طوری‌که در تاریخ دهم سپتامبر ۲۰۰۱ ایده تجربه گروهی آن زنده شد که نمادی از صلح و احترام به گذشتگان است.

هدف از این رویداد فراهم آوردن فرصتی برای ورزشکاران حرفه‌ای و علاقه‌مندان به هیجان و طبیعت در سراسر جهان بود تا مانند بندباز‌ها که روی طناب راه می‌روند، آن‌ها نیز بین قله‌های کوهستانی در داخل بانوج زنجیروار در آسمان آویزان باشند و با افرادی شبیه خودشان روبه‌رو شوند. این مکان نه تنها به دلیل زیبایی طبیعی بلکه به خاطر اهمیت تاریخی آن، خاص و به یادماندنی است. یک قرن پیش، جنگ‌های شدیدی در کنار کوه‌های مونته‌پیانا در ایتالیا به وقوع پیوست و جنگ‌جهانی اول آغاز شد. امروز این منطقه یک موزه روباز برای ادای احترام به ۱۸ هزار سرباز جوانی است که در این مکان جان خود را از دست دادند. سنگر‌هایی به طول هفت کیلومتر که در آن‌جا احداث شده، هنوز هم از داخل بانوج‌هایی که افراد با شرکت در این جشنواره در آن استراحت می‌کنند، قابل مشاهده است.


سپردن افکار منفی به رودخانه!

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ لوی‌کراتونگ در تایلند

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

جشن لوی‌کراتونگ یکی از دیدنی‌ترین جشنواره‌های دنیاست. این جشنواره در شب کامل شدن ماه در دوازدهمین ماه تقویم تایلند که معمولا در یکی از روز‌های ماه نوامبر میلادی است، برگزار می‌شود. در زمان برگزاری این جشنواره، رودخانه‌ها و آبراه‌های تایلند همه روشن می‌شوند. درباره معنای کلمه لوی‌کراتونگ باید بدانید که لوی به معنای شناور شدن است و کراتونگ به سبد‌های شناوری می‌گویند که به طور سنتی از یک تکه درخت موز با شکلی شبیه گل نیلوفر ساخته شده است و در وسط آن شمع روشنی قرار می‌دهند و با گل‌ها تزیین می‌کنند و به آب می‌اندازند.

کراتونگ که روی آب شناور است، تمایل فرد را برای رهایی از نفرت و عصبانیت نشان می‌دهد. رسم است که در زمان برگزاری این جشنواره، مردم تایلند با رها کردن کراتونگ روی رودخانه برای سلامتی خود و عزیزان‌شان آرزو می‌کنند. همچنین در این سبد‌ها یک سکه قرار داده می‌شود که نشانه ثروتمندی در سال آینده خواهد بود و گاهی بعضی از افراد مو و ناخن‌های خود را درون کراتونگ قرار می‌دهند. آن‌ها با این کار می‌خواهند که اشتباهات گذشته و افکار منفی خود را از بین ببرند.

این یک روش برای روشن کردن ذهن از نظر آن‌هاست. این جشنواره در سراسر کشور و حتی در کشور‌های همسایه تایلند مانند لائوس و میانمار برگزار می‌شود، اما شهر‌های تایلند مانند چیانگ‌مای و بانکوک بهترین مکان برای دیدن آداب و رسوم این جشنواره هستند.


تزیین غذای ارواح در گورستان!

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ روز مردگان در مکزیک

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

جشن روز مردگان یکی از عجیب‌ترین و جالب‌ترین جشنواره‌ها در مکزیک است که هر سال در روز‌های اول و دوم نوامبر برگزار می‌شود. روز مردگان یک سنت قدیمی بیش از دو هزار ساله است و بر اساس باور‌های مردم این منطقه در این روز، روح عزیزان از دست‌رفته به زمین باز می‌گردند تا یک روز را در کنار خانواده سپری کنند.

در طول این جشنواره در بیشتر شهرها، سکو‌هایی ساخته می‌شود که روی آن بشقاب‌های حکاکی شده می‌گذارند و با شمع، دسته‌های گل، بادام‌زمینی، بشقاب خوراک بوقلمون و … آن‌ها را تزیین می‌کنند. کاترینا یا اسکلت شجاع مشهورترین نماد روز مردگان و نماد فرهنگی مکزیک است که نشان دهنده مرگ است.

بسیاری از زنان چهره خود را شبیه تصویر بانوی مرگ گریم می‌کنند و به خیابان‌ها می‌آیند. یکی دیگر از مکان‌های اصلی برگزاری این جشن، گورستان است. مکزیکی‌ها اطراف قبر‌های عزیزان‌شان جمع می‌شوند و در بعضی از روستا‌ها رسم است که کل شب را در گورستان همراه با غذا، نوشیدنی و موسیقی می‌گذرانند.


سوزاندن نماد خود!

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ مرد سوزان در آمریکا

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

برنینگ‌من به معنی مرد سوزان، جشنواره‌ای است که هر سال به مدت یک هفته در بیابان بلک‌راک در ایالت نوادای آمریکا برگزار می‌شود. این نام گذاری به این دلیل است که اختتامیه این جشنواره با سوزاندن مرد حصیری یا سازه‌های مشابه آن همراه است. جشنواره مرد سوزان اولین بار زمانی آغاز شد که فردی به نام «لری هاروی» در سال ۱۹۸۶ با دوستان خود برای ابراز احساسات شخصی، یک آدمک چوبی ۲۰۷ متری شبیه خودش را در سن فرانسیسکو آتش زد.

سال‌ها بعد به دلیل افزایش شرکت کنندگان، مکان آن را به نوادا منتقل کردند. این رویداد از آن زمان هر سال از آخرین یک شنبه آگوست تا دوشنبه اول سپتامبر (روز کارگر) برگزار می‌شود. کسانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند شخصیت خود را از طریق ساختن اشکال مختلف و در قالب هنری می‌سازند و سپس، نماد خودشان را به آتش می‌کشند.

شرکت کنندگان یا به تعبیری مرد سوز‌ها آزادند هر لباسی را هرچند عجیب بپوشند و می‌توانند در کارگاه‌ها و کلاس‌های ساخت آثار هنری شرکت کنند. بسیاری از شرکت کنندگان این جشن را تجربه جدیدی از زندگی اجتماعی توصیف می‌کنند که به افزایش خلاقیت‌شان کمک می‌کند و باعث می‌شود به مرگ و نابودی هم فکر کنند.


بفرمایید تماشای مهمانی ۳ هزار نفره میمون‌ها

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ ضیافت میمون‌ها در تایلند

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

هر سال، شهر لوپبوری در استان مرکزی تایلند ضیافتی باشکوه را برای میمون‌ها برگزار می‌کند. در آخرین یک شنبه ماه نوامبر، ساکنان این منطقه میزبان ضیافتی برای حداقل سه هزار میمون ماکاک با دم بلند هستند. این جشنواره در اطراف ویرانه‌های خانه تاریخی «فراپرانگ سام‌یوت» در تایلند برگزار می‌شود، جایی که تقریبا نیمی از میمون‌های لوپبوری در آن جا زندگی می‌کنند.

این جشن با اجرای افرادی با لباس‌های شبیه میمون شروع می‌شود و در آن با برج‌های عظیم میوه و سبزیجات‌رنگی و همچنین تقریباً هر نوع شیرینی که می‌توانید تصور کنید از میمون‌ها پذیرایی می‌شود. این جشنواره برای قدردانی مردم محلی از میمون‌ها برای جذب گردشگر به شهرشان برگزار می‌شود. با این حال، ریشه‌های این ضیافت بسیار عمیق‌تر از یک قدردانی ساده است. رسم احترام به میمون‌ها در تایلند به بیش از دو هزار سال پیش برمی‌گردد.

طبق داستان‌های اساطیری، راما یک شاهزاده ایزدی تلاش می‌کند تا همسرش سیتا را از چنگال اهریمن نجات دهد. سپس هانومان، سردار پادشاه میمون‌ها، به کمک راما می‌آید تا بار دیگر این زوج را به هم برساند. در پایان این جشن، میمون‌ها پس از این‌که سیر شدند شروع به رقصیدن روی میز‌ها و پرتاب خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها به سمت یکدیگر می‌کنند و موجب هیاهو و هیجان در فضا می‌شوند.


گردش در شهر با لباس وایکینگ‌ها

چه جشنواره‌ای و در کجا؟ آپ‌هلی‌آ در اسکاتلند

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های اروپا جشنواره آتش «وایکینگ‌ها» یا «آپ‌هلی‌آ» است که در آخرین سه شنبه ژانویه هر سال در جزایر شتلند به خصوص شهر لرویک، واقع در اسکاتلند برگزار می‌شود. هزاران بازدیدکننده از سراسر جهان به شمالی‌ترین گوشه اسکاتلند سفر می‌کنند تا در پایان زمستان و با بازگشت خورشید به جشن‌های سبک وایکینگ‌های اسکاندیناوی ملحق شوند. این جزایر، جشنواره سالانه خود را برای بزرگداشت وایکینگ‌ها برگزار می‌کنند که حدود ۵۰۰ سال پیش، قبل از آن که در سال ۱۴۶۸ بخشی از اسکاتلند شوند این سرزمین را اشغال و در آن حکمرانی کردند.

جشنواره «تزیین غذای ارواح» و «حمله به دشمن فرضی»

در این جشنواره جمعیتی را می‌بینید که لباسی از پوست گوسفند پوشیده‌اند و با در دست داشتن تبر، سپر و مشعل در خیابان‌های شهر حرکت می‌کنند و منظره زیبایی را در تاریکی شب به وجود می‌آورند. این مراسم با آوازخوانی که توسط گروه موسیقی محلی اجرا می‌شود، همراه است. سپس گروه رژه به همراه فرمانده خود به سوی ماکتی که مانند قایق بزرگ وایکینگ‌ها با دماغه سر اژد‌ها ساخته شده، پیش می‌روند. آن‌ها مشعل به دست حلقه‌ای دور قایق تشکیل می‌دهند و آواز سنتی آپ‌هلی‌آ را می‌خوانند. سرانجام با انداختن مشعل‌ها درون قایق، آن را به آتش می‌کشند و تماشاگران را به وجد می‌آورند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرگرمی

مارهای جذاب و خطرناک زیست بوم ایران

منتشر شده

در

توسط

کشنده‌ترین حیوان کوهستان نیازمند کمک است+ جزییات

گونه‌های بسیازی از جانوران در کشورمان، برای مردم عادی ناشناخته هستند. در ادامه مطلب شما را با 5 مار ویژه زیست بوم ایران آشنا مینمایم :

افعی لطیفی، کشنده و ارتفاع‌پسند

افعی کوهستانی لطیفی (Latifi’s Viper، Montivipera latifii) که از آن با عنوان افعی دماوندی هم نام برده می‌شود، از خزندگان بومی کشور ماست که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) آن را یک گونه در معرض خطر انقراض معرفی کرده است.

سم این مار بسیار قوی است و کشندگی آن جزو بالاترین‌ها در ایران است. اما موجودی بسیار بی‌آزار است و در ارتفاعات خیلی بالا حدود ۳۲۰۰ متر از سطح دریا و نواحی سرد یافت می‌شود. یعنی می‌توان گفت که جزو معدود مار‌های ایران است که زیستگاهش تا این ارتفاع می‌رسد.


یله‌مار؛ ماری که جفتش انتقام می‌گیرد

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

همان‌طور که می‌دانید مار‌ها اغلب زندگی انفرادی دارند و تمایلی هم به زندگی گروهی ندارند. اما در میان مارها، یله مار (Easten Montpellier Snake، Malpolon insignitus) استثنا است. یله‌مار‌ها یک نر غالب دارند و این نر، ماده‌ای را در فصل تولیدمثل انتخاب می‌کند.

داستان‌هایی مانند این‌که جفت مار از شما انتقام می‌گیرد اشتباه است. اما این خصلت تنها در یله‌مار دیده می‌شود، زیرا نر غالب از ماده‌ای که انتخاب کرده، مراقبت می‌کند؛ ضمن این‌که نر غالب چند نر دیگر در اطراف خود دارد که آن نر‌ها فرمانبر از این نر غالب هستند. نر‌های فرمانبر آن‌هایی هستند که زورشان به نر غالب نمی‌رسد، ولی در گروه نر غالب هستند و در نزدیکی نر غالب زندگی می‌کنند. در نتیجه اگر نر غالب بخواهد با نر دیگری درگیر شود، نر‌های فرمانبر به نر غالب کمک می‌کنند. این مساله حتی در مورد درگیری با انسان‌ها هم صدق می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مار که با بقیه مار‌ها بسیار تفاوت دارد، این است که نه‌تنها ماده خودش بلکه حتی نر‌های فرمانبر خودش را هم علامت‌گذاری می‌کند. این کار از طریق ترشح یک نوع فرومون از غدد بینی انجام می‌شود تا گروهش با بقیه یله‌مار‌ها قاطی نشوند!


مار‌های کوتوله، با گونه‌های متنوع

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

مار‌های کوتوله همان‌طور که از نامشان برمی‌آید، غالبا جثه کوچکی دارند. از ویژگی‌های جالب در میان مار‌های کوتوله‌جنس Eirenis این است که این مار‌ها اندازه‌شان غالبا نیم‌متر یا حتی کمتر است. تحقیقات نشان می‌دهد این مار‌ها از مار‌های درشت‌جثه‌جنس Dolichophis که به آن‌ها مار شلاقی هم گفته می‌شود، تکامل یافته‌اند؛ یعنی مار‌هایی که اندازه‌شان غالبا بالای یک متر تا یک و نیم متر است، در طول تکامل کوچک شده و مار‌های کوتوله از آن‌ها مشتق شده‌اند.

دلیل این مسأله هنوز به‌درستی مشخص نیست، اما فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید بسته شدن دریای تتیس در اوایل دوره زمین‌شناسی میوسن احتمالا زیستگاه‌های جدیدی را برای خزندگان به وجود آورد و در رقابت برای اشغال‌کردن هرچه بیشتر زیستگاه‌های جدید بود که مار‌های کوتوله تکامل یافتند.


افعی دم‌عنکبوتی، شکارچی حیله‌گر

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی دم‌عنکبوتی (Spider-tailed Honed Viper، Pseudocerastes urarachnoides) از منحصربه‌فردترین گونه‌های خزنده بومی کشور ما ایران است که به دلیل مطالعات بسیار اندکی که روی آن انجام شده، هنوز با عدم قطعیت‌های زیادی مواجه است.

در مورد ویژگی‌های زیستی این مار خیلی کم مطالعه شده، اما احتمالا تخم‌گذار است. با وجود این‌که پراکنش آن در جهان تنها در ایران است، اما هنوز تولیدمثل آن در ایران مطالعه نشده است؛ بنابراین آنچه در این‌جا به آن اشاره می‌کنیم، صرفا براساس دانسته‌های ما تاکنون است. حال آن‌که شاید بعد‌ها ویژگی‌های خیلی جذاب‌تری هم از این مار برای جهانیان معرفی و شناخته شود. یکی از ویژگی‌های جالب این مار نحوه شکار پرندگان است.

البته این گونه از جوندگان کوچک و احتمالا مارمولک‌ها هم تغذیه می‌کند. این افعی ابتدا بی‌حرکت در محلی می‌ماند و با حرکت آرام دم عنکبوت‌مانند خود، منتظر طعمه می‌ماند. برجستگی تخم‌مرغی شکل انتهای دم و فلس‌های کشیده روی دم این گونه در حال حرکت، ظاهری شبیه عنکبوت دارد. وقتی پرنده‌ای برای شکار این عنکبوت دروغین به دم افعی نزدیک می‌شود، بلافاصله نیش زده می‌شود.


افعی شاخ‌دار ؛ با توانایی استتار بالا

داستان ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

افعی شاخ‌دار (Gasperettii’s Honed Viper، Cerastes gasperettii) یک گونه منحصربه‌فرد دیگر است که در بخش خیلی محدودی از کشورمان زیست می‌کند. این افعی در مناطق بسیار گرمسیر کشور ما مانند اهواز در تپه‌های رملی و خاکی زیست می‌کند و پراکنش محدودی در کشورمان دارد.

این افعی از گونه‌هایی است که توانایی استتار بالایی دارد. رنگ شنی کاملا نخودی آن به استتارش کمک می‌کند. از سوی دیگر فرم پولک‌ها هم در پنهان شدن موثر است. پولک‌ها برجسته‌اند و دو نوار از کنار بینی شروع و در امتداد صورت روی گونه امتداد دارد و از بالا مثل دو خط روی سر جلوه می‌کند. لکه‌های روی بدنش زیگزاگ کامل نیست، اما لکه‌لکه است. در حالت استتار مردمک چشم مار و بخشی از شاخ از ماسه بیرون است که جلوه‌ای متفاوت دارد. این مار شبگرد است و به خاطر گرمای هوا در روز دیده نمی‌شود.

ادامه مطلب

خواندنی ها

اینفلوئنسرها از مهسا ایرانیان تا جواد خواجوی

منتشر شده

در

توسط

ذائقه مردم را کور نکنید

در دنیای امروزی، کلمه اینفلوئنسر بیشتربرای توصیف کسانی به‌کار می‌رود که در کانال‌های دیجیتالی خود تعداد دنبال‌کننده‌های بالایی دارند. درآمد اینفلوئنسرهای فضای مجازی گاهی از دستمزد بازیگران سینمای ایران نیز بیشتر است.

خیلی از سریال‌هایی که ساخته می‌شود، چه برای پخش در رسانه ملی و چه شبکه نمایش خانگی یا حتی فیلم‌های سینمایی، از اینفلوئنسرها دعوت به همکاری کرده‌اند.

وجود برنامه‌ای مانند «خنداننده‌شو» خیلی به جوانان و افرادی که توانایی استندآپ کمدی داشته‌اند کمک کرده اما شاید قرار نیست هرفردی که در چند برنامه مقابل دوربین برنامه پرمخاطب «خندوانه» قرار گرفت از آن به بعد جزو هنرمندان محسوب شود.

در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به افرادی که شهرت در فضای مجازی مثل یک سکوی پرتاب، باعث شده به سینما،تلویزیون و تئاتر راه پیدا کنند و راه سختی را که عده‌ای در پیش دارند با مشهور شدن در فضای مجازی، خیلی آسان‌تر طی کنند.

مهسا ایرانیان

ذائقه مردم را کور نکنید

مهسا ایرانیان با استنداپ کمدی «خندوانه» دیده شد و بعد از آن اجرای «ویتامین خ» در شبکه نسیم را برعهده داشت و به تازگی هم به‌عنوان راوی مسابقه «خانواده باحال» هم فعالیت می‌کند. او در کار دوبله و صداگذاری روی انیمیشن نیز تبحر دارد. بیشتر شهرت او به واسطه استندآپ در اینستاگرام و فضای مجازی است.


علی صبوری

ذائقه مردم را کور نکنید

علی صبوری با حضور و برنده شدن در برنامه «خندوانه» به شهرت رسید و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. گفتنی است؛ صفحه او جزو پر طرفدارترین صفحات در اینستاگرام است. صبوری این شب‌ها در سریال «آخر خط» به کارگردانی علی مسعودی که از شبکه سه سیما در حال پخش است نقش‌آفرینی می‌کند. البته علی صبوری با تعهد حقوقی به مدت ۱۰ سال به تلویزیون متعهد شده که خارج از عرف و شؤونات کشور در فضای مجازی تولید محتوا نکند.


جواد خواجوی

ذائقه مردم را کور نکنید

جواد خواجوی، دوبلوری مشهدی زبان است که دابسمش‌هایش در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود. فعالیت جدی خواجوی با صداگذاری کلیپ‌ها و انتشار آن در صفحه شخصی‌اش، از آبان‌۹۶ آغاز شد و کم‌کم صفحه شخصی او هزاران طرفدار پیدا کرد. از آنجا که او در صداگذاری توانست موفق شود لذا از طرف خندوانه برای همکاری دعوت شد. او به واسطه شهرتش در اینستاگرام در دو سریال «محرمانه» و «سرباز» و تئاتر «عشق من حامد بهداد» نقش‌آفرینی کرده است و در حال حاضر در اتاق فکر برنامه اینترنتی «امشو» به کارگردانی مجید صالحی حضور دارد.


مجتبی شفیعی

ذائقه مردم را کور نکنید

مجتبی شفیعی هم جزو اینفلوئنسر‌های اینستاگرام است که فعالیت خود را از رادیو با ساخت آیتم‌های طنز برنامه «اینجا ایران است» آغاز کرد. اولین تجربه تصویری او ایپزود امانت‌دار سریال «قصه‌های تبیان» بود.او به مدت سه سال در رادیو اینترنتی «سرنا» بسیار مورد استقبال قرار گرفت تا اینکه سال ‌۹۷ با انتشار ویدیوهای اخبار زود نیوز به شدت سر زبان‌ها افتاد.


سهیل مستجابیان

ذائقه مردم را کور نکنید

سهیل مستجابیان از طریق برنامه دابسمش و لب‌خوانی کرد و در فضای مجازی به شهرت رسید. وی پس از این شهرت در نمایش «اتو پیای مشکوک»، «بگرد تا بگردم» و فیلم «بی‌حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام نقش‌آفرینی کرده است. مستجابیان البته در واکنش به این فضایی که ساخته شده گفته بود که نزدیک به بیست سال سابقه کار تئاتر دارد.

ادامه مطلب

سرگرمی

مدارس ابتدایی تایلند در دوران کرونا

منتشر شده

در

توسط

 دانش آموزان یک مهدکودک در تایلند در محل‌های بازی کوچک و محصور شده با حفاظ، به صورت جداگانه و تنهایی به بازی مشغول‌اند.این تصاویر سطح اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی را که توسط مدرسه وات کلونگ تویی در بانکوک صورت گرفته نشان می‌دهد. این مدرسه در ماه ژوئیه از بازگشت ۲۵۰ دانش آموز خود به کلاس‌ها استقبال کرد.

این مهدکودک بعد از این که مقامات تایلند برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، دستور قرنطینه سراسری در کشور را صادر کردند، از اواسط ماه مارس بسته شد.

این مدرسه علاوه بر ایجاد مناطق بازی محصور، حفاظ‌های پلاستیکی را در اطراف میز دانش‌آموزان نصب کرده است و چارچوب‌هایی با حفظ فاصله اجتماعی بر کف زمین کشیده تا دانش‌آموزان درون آن‌ها بایستند.

در حال حاضر محل ورودی این مهدکودک به دستگاه سنجش دمای بدن مجهز است و خارج از هر کلاس هم دستگاه مجهز به مایع دستشویی قرار گرفته است.

برخی مدارس دیگر هم در تایلند برای کاهش خطر ابتلای دانش‌آموزان و کارمندان به ویروس کرونا تمهیدات سخت گیرانه‌تری اعمال کرده‌اند. چوچارت تینگتام مدیر مدرسه سم کوک که حدود ۳۰ مایلی (حدود ۴۸ کیلومتری) شمال پایتخت تایلند واقع شده می‌گوید: زمانی که دانش آموزان به مدرسه می‌رسند، معلمان به آن‌ها ماسک صورت می‌دهند چرا که پوشیدن ماسک اجباری است.وی افزود که دانش‌آموزان برای انجام برخی فعالیت‌ها از شیلد (محافظ) صورت هم استفاده می‌کنند.

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

بازگشایی مدارس و سلول انفرادی!

ادامه مطلب

پنجدری